ProLine Köpek Maması fiyatı sayesinde kısıtlı bütçeye sahip olan köpek sahiplerinin daha fazla tercih edebileceği mamalar arasında yer alıyor. Farklı formülasyonlardan oluşan mama çeşitleri ile kullanıcılarına ortalama bir ürün gamı da sunuyor. Bunun yanı sıra köpeklerin ırkı ve yaşlarına göre de çeşitlilik gösterebiliyor. Tabii, her mamada olduğu gibi ProLine Köpek Maması için de en önemli ölçütü içeriğinin kalitesi oluşturuyor.

Tahıl İçeriği Açısından İnceleme

ProLine Köpek Maması da içeriğinde tahıl bulunduran markalar arasında yer alıyor. Mama içinde bulunan tahıllardan olan pirinç, köpeklerin beslenmesinde sağlıklı bir etki sağlamayan tahıllar arasında yer alıyor. Glisemik indeksi yüksek olan pirinç sindirilmesi zor olan tahıllardandır. Bu yüzden de köpeğinizin diyabet, hipoglisemi, obezite gibi sağlık sorunları yaşamasına sebep olabilir. Bununla birlikte pirinç içinde arsenik de bulunmaktadır. Arsenik ise köpeklerde mide ve mesane kanserine zemin hazırlayabilir.

Et İçeriği Açısından İnceleme

ProLine Köpek Maması içinde yeterli miktarda et bulunup bulunmadığı belirtilmemiş. Bununla birlikte hayvansal ürünler arasında kuzu, tavuk ve tavuk yan ürünleri yer aldığına dair bir ibare görünüyor. Köpekler etçil canlılar oldukları için kaliteli protein kaynakları da etlerdir. Ancak sağlıklı gelişimleri için en az %50 oranında et içeriğinin olduğu mamaların tercih edilmesi gerekir. Bununla birlikte “tavuk yan ürünleri” ibaresi kalitesiz protein çeşidine işaret eder. Hayvansal yan ürünler ne yazık ki hayvanların pençe, gaga, tüy, kemik gibi her türlü parçasının belli bir işlemden geçerek mamanın içine konulmuş olduğuna işaret eder. Bu da yalnızca protein oranını artırır ancak köpeğinizin ihtiyacı olan protein ihtiyacını karşılamaz.

Zararlı İçerikler Açısından İnceleme

ProLine Köpek Maması içinde şeker pancarı küspesi bulunuyor. Bu içerik de mama markalarının maliyeti düşürmek ve köpeklerin dışkısının katılaşmasını sağlamak amacıyla mamaların içine konulur. Ancak herhangi bir şekilde köpeğinizin sağlığına olumlu bir etki etmez. Aksine alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği gibi kulak iltihabı enfeksiyonu oluşması riskini de artırır.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 5.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir