Profine Köpek Maması birçok mamadan çok daha iyi bir tablo çiziyor. Performansı yüksek olan mamanın fiyat açısından her bütçeye hitap edebileceğini söylemek zor olsa da oldukça geniş bir ürün gamı barındırıyor. Farklı formülasyonlarla hazırlanmış ve ırk ve yaşa göre değişkenlik gösteren mamanın farklı lezzetleri de bulunuyor.

Tahıl Açısından İnceleme

Profine Köpek Maması içinde de tahıl ne yazık ki yer alıyor. Protein oranını yüksek göstermesinin başlıca kullanım sebebi olduğu tahıllar yüksek ya da düşük kalitede yer alabilir. Profine içinde ise düşük kalitede tahıl olan mısır bulunuyor. Mısır glisemik indeksi yüksek olan tahıllar arasında yer alır ve sindirimi zordur. Bu yüzden de diyabet, hipoglisemi ve obezite gibi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir.

Et İçeriği Açısından İnceleme

Profine Köpek Maması içerisindeki et oranının ne kadar olduğu kesin olarak belirtilmemekle birlikte %60 ile %70 arasında et ve sebze içeriği bulundurduğunu görebiliyoruz. Ancak bu oranlar kuzulu ve somonlu mamaları için geçerli değil. Köpeğiniz için gereken kaliteli protein kaynağı olan etin ideal oranı en az %50 olmalıdır. Profine’ın bu orana yaklaştığını söyleyebiliriz.

Zararlı İçerikler Açısından İnceleme

Profine Köpek Maması içinde mısır dışında soya, hayvansal yan ürün gibi zararlı içeriklerin olmadığını görüyoruz. Ancak bununla birlikte şeker pancarı küspesi bulunuyor. Şeker pancarı küspesi köpeğinizin sağlıklı gelişimi için olumlu bir rol oynamaz. Mama markaları tarafından tercih edilme sebepleri arasında yalnızca maliyeti düşürmek ve köpeğinizin dışkısının katılaşmasını sağlayacak bir içerik bulundurmak amacı yer alır. Bununla birlikte şeker pancarı küspesi alerjik reaksiyonlar ve kulak iltihabına sebep olan enfeksiyonların bünyede oluşmasına neden olabilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir