Pro Choise Köpek Maması çokça tercih edilen mamalar arasında yer alıyor. Geniş bir ürün gamı bulunan mamanın birçok farklı formülasyonu içeren ürünlerinin dışında yaş, ırk ve lezzetlere göre de çeşitlilik sunduğunu söyleyebiliriz. Piyasadaki az sayıda markada olduğu gibi hem tahıllı hem de tahılsız seçenekleri de mevcut bulunuyor.

Tahıl İçeriği Açısından İnceleme

Pro Choise Köpek Maması tahılsız mamalar üretmesinin yanı sıra tahıl içeriği bulunduran mamalar da üretiyor. Mamanın içinde %22 oranında pirinç bulunuyor. Kaliteli bir markanın tercih edilmesine rağmen pirinç her durumda glisemik indeksi yüksek olan tahıl grupları içinde yer aldığından dolayı sindirimi zordur. Bu yüzden köpeğinizde hipoglisemi, diyabet ve obezite gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bununla birlikte pirinç içinde arsenik bulunur. Arsenik ise köpeğinizde mesane ve mide kanseri riskinin artmasına sebep olur.

Et İçeriği Açısından İnceleme

Pro Choise Köpek Maması et oranları açısından birçok mama markasından daha iyi bir performans gösteriyor. Etçil bir canlı olan ve kaliteli protein ihtiyacını etten karşılayabilecek olan köpeğiniz için %30 oranında kurutulmuş et ihtiva ediyor. Bu oran ideal olan %50’nin altında kalıyor olsa da fiyatı itibariyle birçok markanın üzerinde bir kalite sunduğunu söyleyebiliriz.

Zararlı Olabilecek İçerikler Açısından İnceleme

Pro Choise Köpek Maması şeker pancarı posası bulunduruyor. Bu ürün yalnızca maliyeti düşürmek ve köpeğinizin dışkısını katılaştırmak amacı ile üretici firmalar tarafından tercih edilir. Dolayısıyla köpeğinizin sağlıklı gelişimi açısından herhangi bir fayda sağlamaz. Bunun dışında mama içinde hayvansal yağların da yer aldığını görüyoruz. Elde edilen bu içeriğin köpeğiniz için sağlıklı olmasını sağlayan AB standartları bulunur. Bunlara uygun olmayan hayvansal yağlar hastalanmış ya da ötenazi uygulanmış hayvanlar ile marketlerde bozulmuş olduğu için satılamayan hayvanlardan da elde edilebilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir