Paw Paw Köpek Maması piyasada fiyatı sayesinde dikkat çeken mamalar arasında bulunuyor. Çok geniş bir ürün gamı bulunmayan mamanın farklı yaşlardaki köpekler için mamaları bulunuyor.  Uygun fiyatta mama arayan köpek sahipleri için ideal bir mama olarak görünse de mamanın içeriği performansının çok da tatmin edici olmadığını gösteriyor. Köpeğinizin sağlığı için önceliklendirmeniz gereken mama içeriğini birlikte inceleyelim.

Tahıl İçeriği Açısından

Paw Paw Köpek Maması da diğer mamaların çoğu gibi içeriğinde tahıl bulunduruyor. Belli bir miktarda kaliteli tahıl içeriğine sahip olan mamalar köpeğinizin sağlıklı beslenmesine olumsuz etki etmese de mısır ve pirinç gibi glisemik indeksi yüksek olan tahıllar köpeğiniz için sağlıksızdır. Sindirimi zor olan bu tür tahıllar obezite, diyabet, hipoglisemi gibi sağlık problemlerinin yaşanması ihtimalini artırır. Bununla birlikte pirincin içinde arsenik de bulunur. Arsenik oranı, pirincin geçtiği tarımsal süreç doğru yönetilmediğinde artış da gösterebilir ve köpeğinizin mide ile mesane kanseri yakalanma riskini artırır.

Et İçeriği Açısından

Paw Paw Köpek Maması içinde bulunan et oranları “kurutulmuş” olduğu için mama üzerindeki et oranından daha azının bulunması söz konusu değildir. Et içeriğinin kurutulmuş olarak belirtilmesi, etin piştikten sonra dehidrasyona uğramasıyla kaybedeceği oranı içermez. Bu anlamda mamanın kaliteli protein içeriğine sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Zararlı İçerikler Açısından

Paw Paw Köpek Maması diğer birçok mamanın kullandığı şeker pancarı küspesi, mısır gluteni gibi zararları içerikleri barındırmıyor. Maliyeti düşürmek amacı ve bazısı da protein oranını artırmak için konulan bu gibi içerikler köpeğinizde alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu bakımdan mamanın içeriğinin fiyat skalası açısından diğer birçok mamadan daha sağlıklı bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 1.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum

mehmet ersin altıparmak · 9 Şubat 2021 13:53 tarihinde

Bizimkiler ve sokak köpekleri çok beğendiler. Başarılı ve ekonomik.

feryal · 8 Mart 2021 11:58 tarihinde

o kadar para verdim aldım 15kg sokak kopekleri için, yemiyorlar bu mamanın tahılı çoooook fazla sanırım, hiç tavsiye etmiyorum, marketten knor bulyon alıp kuru ekmeğe dökün hem ekonomik hem sokak hayvanlarının karnı doyar….