Orijen Köpek Maması piyasada en çok bilinen köpek mamaları arasında yer alıyor. Geniş bir ürün gamına sahip olan markanın fiyatları birçok bütçe için fazla olsa da köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için gereken kaliteli içeriği Orijen Köpek Maması ile temin edebilmeniz mümkün oluyor. Ortalamanın üzerinde bir tablo çizen mamayı beraber inceleyelim.

Tahıl İçeriği

Orijen Köpek Maması içinde herhangi bir tahıl ürünü bulunmuyor. Genellikle birçok markanın protein oranını yüksek göstermek için koydukları tahıl ürünleri Orijen içinde yer almıyor. Bu sayede de köpeğiniz birtakım sindirim sorunları yaşamaktan, diyabet ve obezite gibi sağlık sorunları riskinden uzak kalmış oluyor.

Et İçeriği

Orijen Köpek Maması et içeriği açısından çok yüksek bir performans gösteriyor. Kaliteli protein kaynağını fazlasıyla sunan marka içinde %80 oranında kurutulmuş et yer alıyor. Kurutulmuş olması özellikle önemli bir ayrım. Çünkü et piştikten sonra dehidrasyona uğrayarak pişmeden önceki oranına göre azalma gösterir. Ancak Orijen Köpek Maması içindeki et miktarı kurutulmuş olduğu için su kaybından ötürü, belirtilenden daha az olduğunu düşünmeye gerek yotur.

Zararlı Madde ve İçerikler

Orijen Köpek Maması içinde diğer birçok mamada karşımıza çıkabilecek olan zararlı ürünlere genel olarak rastlanmıyor. Bu durum da mamanın maliyeti kısmak uğruna köpeklerin sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir alternatiften kaçınmış olduğunu açıkça gösteriyor. Bunun dışında  ethoxyquin adı verilen zehirli ve zararlı kimyasalı da koruyu olarak barındırmıyor. Genellikle balıklı ürünler içinde bulunan bu maddenin Orijen Köpek Maması içinde bulunmaması da büyük bir artı oluşturuyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir