New Dog Köpek Maması Lider Pet Food bünyesinde bulunan markalardan biridir. Ürün gamı geniş olan markanın farklı yaş ve ırktaki köpekler için farklı lezzetleri de bulunuyor. Fiyat ve performans açısından değerlendirildiği zaman piyasadaki köpek mamaları içinde tercih edilebilir olduğu söylenebilir. Bununla birlikte mamanın içeriğini biraz daha incelemekte fayda var.

Tahıl İçeriği Açısından

New Dog Köpek Maması tahıl içeriği açısından pek de olumlu bir tablo çizmiyor. İçinde bulunan pirinç ve mısır glisemik indeksi yüksek olan tahıl grupları arasında yer alıyor. Bu tahılların köpekler için sindirimi oldukça zordur. Diyabet, hipoglisemi ve obezite gibi sağlık sorunlarının kapısını açmanın dışında alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir. Ayrıca, pirinç içerisinde arsenik bulunur. Bulunan arsenik miktarı da pirincin geçirdiği tüm tarımsal faaliyetler doğru ilerlemediği zaman artış gösterebilir. Arsenik ise köpeğinizin mide ve mesane kanseri yaşama riskini artırır.

Et İçeriği Açısından

New Dog Köpek Maması içerisindeki et içeriği oranı ve kalitesi hakkında da tatmin edici bir veri bulunmuyor. Kuzu ve tavuktan elde edildiği yazılı olan protein “işlenmiş hayvansal protein” olarak bildiriliyor. Bu tür bir protein çeşidi köpeğinizin ihtiyaç duyduğu kaliteli protein kaynağı olmayabilir. Kullanılan et içeriği için hayvanların yenilebilir et kısımları dışında gaga, pençe, kemik, tüy gibi türlü parçaları da işlemden geçirilip mama içinde yer alıyor olabilir.

Zararlı İçerikler Açısından

New Dog Köpek Maması içinde şeker pancarı küspesi, mısır gluteni, soya unu gibi ürünlerin yer almadığı görülüyor. Bu gibi birçok zararlı içeriğin bulunduğu köpek mamalarına göre de iyi bir grafik çiziyor olduğunu söyleyebiliriz.

Vitamin ve Mineraller Açısından

New Dog Köpek Maması içinde köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için gereken birçok vitamin ve mineral yer alıyor. Bunlar mama içinde bulunmadığı zaman dışarıdan takviye ile sağlanması gerekir. Ancak New Dog mamaları içinde köpeğinizin sağlıklı gelişimi için gereken vitamin ve minerallerin birçoğu yer almaktadır.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir