N&D Köpek Maması piyasada en çok bilinen markalar arasında yer almaktadır. Birçok mama markasının aksine ürün gamı içinde tahılsız ve az tahıllı mamalara yer verir. Farmina’nın ürettiği N&D Köpek Maması bugün birçok köpek sahibi tarafından sağlıklı beslenme için tercih edilen mamalar arasında yer alsa da içeriğine yakından bakıp daha fazla bilgi sahibi olmakta fayda var.

Tahıl İçeriği İncelemesi

N&D Köpek Maması içeriğinde kılçıksız buğday ve yulaf bulundurur. Her ikisi de %10’ar oranda bulunan bu tahılların ise glisemik indeksi düşük olduğu için sindirimi kolaydır ve kaliteli tahıllar grubuna girer. Ancak bununla birlikte buğdayın bazı köpeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olduğu da gözlenmiştir.

Et İçeriği İncelemesi

N&D Köpek Maması markasının yaban domuzlu, tavuk etli, kuzulu ve balıklı mamaları tahılsız olarak üretilir. Bu et içeriğini mamada %70 oranında bulunur. Bu da kaliteli protein kaynağına ihtiyaç duyan köpeğinizin ideal olarak alması gereken %50’nin üzerinde olması bakımından ideal bir orandır.

Sebze ve Meyve İçeriği İncelemesi

N&D Köpek Maması içinde meyveler de yer alır. Diğer birçok markadan farklı olarak sebze yerine meyveye daha fazla ağırlık verdiği görülür. Bu yüzden de köpeğinizin ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin doğal besin kaynaklarından alınması da sağlanmış olur.

Vitamin ve Mineraller Açısından İnceleme

N&D Köpek Maması üretiminde özel bir teknoloji kullanılır. Bu teknolojinin adı “Vanguard”dır. Bu teknoloji sayesinde mama içerisinde yer alan vitaminlerin daha uzun ömürlü olması sağlanır.

Zararlı İçerik İncelemesi

N&D Köpek Maması içinde kurutulmuş şeker pancarı posası yer alıyor. Kurutulmuş şeker pancarı posası, şeker pancarından elde edilen bir yan ürün olmakla beraber başka markalarda şeker pancarı küspesi olarak adlandırıldığına da rastlanır. Maliyeti düşürmek ve köpeğin dışkısının katılaşmasını sağlamak amacıyla konulan bu ürün kulak iltihabı enfeksiyonuna ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 5.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir