Nature’s Protection Köpek Maması piyasada bulunan mamalar arasında ortalama bir fiyat aralığına sahip bulunuyor. Farklı yaşlardaki ve ırklardaki köpekler için özel üretilmiş olan mamalarına bakıldığında çok sınırlı bir ürün gamı olmadığını, farklı lezzetlerle de çeşitlendirmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte mamanın içeriğini ise daha yakından incelemekte fayda var.

Tahıl İçeriği Açısından

Nature’s Protection Köpek Maması başka markaların da benimsemiş olduğu tahıl bazlı proteini benimsemiş görünüyor. İçinde yer alan mısır ve pirinç glisemik indeksi yüksek olan tahıl grupları içinde yer alır. Bu tahılların sindirilmesi zordur ve köpeklerin diyabet, hipoglisemi ve obezite gibi sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Bununla birlikte pirinç içinde yer alan arsenik de köpeklerin mide ve mesane kanserine yakalanma riskini artırır.

Et İçeriği Açısından

Nature’s Protection Köpek Maması et oranları açısından da çok iyi bir tablo çizmiyor. Özellikle küçük ırklar için hazırlanmış olan mama içinde ne kadar et oranının yer aldığına dair kesin bir şey söylemek zorlaşıyor. Hem tahıl hem de et içeriği açısından bakıldığı zaman Superior Care serisinin daha yüksek kalitede olduğunu söyleyebiliriz.

Hayvansal Yağ İçeriği

Nature’s Protection Köpek Maması içinde de hayvansal yağa rastlıyoruz. Bununla birlikte nasıl elde edildiği ile ilgili bir bilgiye rastalayamıyoruz. Ne yazık ki hayvansal yağlar hastalıklı ya da ötenazi yapılmış hayvanlardan elde edilebildiği gibi bozulduğu için marketlerde satılamaz olan etlerden de elde edilebilir. Bu yüzden hayvansal yağ içeriği kaynağının mutlaka belirtilmesi gerekir.

Şeker Pancarı Posası İçeriği

Nature’s Protection Köpek Maması zararlı içerikler arasında yer alan şeker pancarı posası, şeker pancarından elde edilen bir yan üründür. Bu ürün yalnızca maliyeti düşürmek ve köpeğin dışkısının katılaşmasını sağlamak amacıyla mamaların içine konulur. Ancak şeker pancarı posası birtakım alerjik reaksiyonlara ve kulak iltihabına sebep olabilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir