Natura Pet Köpek Maması piyasada fiyatı ile en çok dikkat çeken markalar arasında bulunuyor. Birçok bütçe için çok uygun olabilen fiyatları ise performansına bakıldığında köpeklerin sağlıklı beslenmesi için ne kadar tercih edilebilir olduğunu tekrar düşünmeye sebep oluyor. Mamanın köpeğinizin sağlıklı gelişimi açısından ne kadar performans gösterdiğine birlikte göz atalım.

Tahıl İçerikleri Açısından

Natura Pet Köpek Maması da diğer pek çok mama gibi içeriğinde tahıl barındırıyor. Buğday, glisemik indeksi düşük bir tahıl olduğu için sindirim problemlerine sebep olmasa da mamanın içinde yer alan mısır için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Glisemik indeksi yüksek tahıl grubunda yer alan mısır sindirim sorunlarının yaşanması ile birlikte diyabet, obezite ve hipoglisemi gibi hastalıkların da tetikleyicisi olabilir. Bununla birlikte mama içinde mısır gluteni de yer almaktadır -ki bu da köpek mamalarında olmaması gereken içerikler arasında yer alır.

Et İçeriği Açısından

Natura Pet Köpek Maması içinde ne oranda et bulunduğundan emin olunamamakla birlikte, var olan etin de kaliteli bir protein kaynağı olup olmadığını anlayabilmek mümkün değil. Dolayısıyla mama içinde hem yeterli hem de kaliteli protein için gerekli et içeriği bulunmuyor olması sağlıklı beslenme için tercih edilebilir mama olma ihtimalini düşürüyor.

İşlenmiş Hayvansal Protein

Natura Pet Köpek Maması işlenmiş hayvansal protein bulunduruyor. Ne yazık ki et içeriğinde söylediklerimize paralel olarka bunun da kaliteli bir protein kaynağı olduğunu söyleyemeyiz. Hatta, bu ibare daha çok protein oranını artırmak için bir hayvanın gövde dışında kalan uzuv ve parçalarından da elde edilmiş olan proteini işaret ettiği için mamalar içinde yer alması tercih edilmiyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir