My Marco Köpek Maması geniş bir ürün gamı ile piyasada yer alan markalar arasında bulunuyor. Bununla birlikte içerik açısından da bakıldığı zaman birçok markaya göre daha iyi bir performans sergilediği söylenebilir. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için tercih etmeyi düşündüğünüz My Marco Köpek Maması içeriklerine birlikte göz atalım.

Tahıl İçerikleri Açısından İnceleme

My Marco Köpek Maması da piyasadaki birçok marka gibi tahıl içeriyor. İçinde buğday, mısır ve pirinç bulunuyor. Özellikle pirinç ve mısır glisemik indeksi yüksek olan tahıllar arasında yer aldığı için sindirimi oldukça zordur. Bu yüzden köpeğinizde diyabet, hipoglisemi ve obezite gibi sorunların oluşmasına sebebiyet verebilir. Pirinç, glisemik indeksinin yüksek olmasına ek olarak arsenik de barındırır. Özellikle de ekme-biçme-hasat süreçlerinde doğru yöntemler kullanılmadığında bu oran daha da artar. Arsenik ise köpeklerde mide ve mesane kanserine sebep olabilir.

Et İçeriği Açısından İnceleme

My Marco Köpek Maması diğer birçok mama gibi ideal olan %50 et içeriğini yakalayamıyor. Bununla birlikte %40 oranında yer alan et içeriğinin de kurutulmuş olup olmadığını bilmediğimiz için dehidrasyona uğramış olan et oranına ait olduğundan emin olamıyoruz. Yine de köpek mamalarındaki kaliteli protein kaynağı açısından çoğu markadan daha iyi bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hayvansal Yağlar Açısından İnceleme

My Marco Köpek Maması da hayvansal yağ barındırıyor. Mamalar içinde yer alan hayvansal yağlar AB standartlarına göre mamaya konulmalı ve kaynağı da belirtilmelidir. My Marco Köpek Maması için böyle bir bilginin varlığı söz konusu değil. Bu yüzden mama içinde bulunan hayvansal yağın hastalıklı ya da ötenazi yapılmış hayvanlar ile marketlerde bozuldukları için satılamayan etlerden elde edilmiş olabileceği ihtimalini elimine etmek mümkün değildir.

Kurutulmuş Şeker Pancarı İçeriği Açısından İnceleme

My Marco Köpek Maması içinde bulunan kurutulmuş şeker pancarı köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde herhangi bir rol oynamaz. Mama markalarının bu içeriği tercih etmesinin sebepleri de maliyeti düşürmek ve köpeğin dışkısının daha katı görünmesini sağlamaktır. O yüzden kurutulmuş şeker pancarının köpek mamaları içinde bulunması artı bir özellik değildir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 5.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir