My Food Köpek Maması kendi skalasındaki birçok mama ile kıyaslandığında çok daha yüksek performansları başka markalarda görebileceğiniz bir mama. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesine bağlı olarak sağlıklı gelişmesi için gereken tüm kaynağı alması gereken mamaların içeriklerinin incelemesinde bu açıdan büyük bir faayda vardır.

Tahıl İçerikleri

My Food Köpek Maması tahıl içeriği açısından köpek sahiplerini sevindirecek bir grafik çizmiyor. İçinde bulunan pirinç ve mısır glisemik indeksi en yüksek olan tahıl grubu arasında yer alıyor. Sindirimi zor olan bu tahıllar yüzünden köpeğinizin obezite, hipoglisemi ya da diyabet gibi problemler yaşama ihtimali söz konusu olabilir. Bunun dışında pirinç, içinde arsenik bulunduran bir tahıldır. Eğer doğru ekim-biçim ve hasat süreçlerinden geçmezse bu oranın daha da artması mümkündür. Bu yüzden de köpeğinizde mesane ve mide kanserine sebep olma potansiyeli taşır.

Et İçeriği

My Food Köpek Maması içinde bulunan etin miktarını bilemiyor olsak da “kurutulmuş” ibaresi sayesinde içinde buluna et miktarının en azından dehidrasyona uğradıktan sonraki oranı ile mama içerisinde yer aldığını biliyoruz. Ancak, bir kere daha hatırlamakta fayda var ki sağlıklı protein kaynağı olan etin, mama içerisinde en az %50 oranında bulunması gerekir.

İşlenmiş Hayvansal Protein

My Food Köpek Maması ne yazık ki bu protein kaynağını detaylı olarak açıklamamış. Dolayısıyla bu tip bir proteinin hayvanın kafa ve uzuvlarından da elde edilebileceğini unutmamak gerekir. Protein oranının artması için mama içine hayvanın pati, pençe, gaga, tüy, kemik gibi parçaları da konulabilir. Ancak bu, köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için ihtiyacı olan kaliteli proteinin kaynağı değildir. Bu yüzden de mama içerisinde bulunan protein miktarını artırıyor olsa da herhangi bir şekilde sağlıklı beslenmeyi desteklemiyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir