Milo Köpek Maması piyasada bulunan birçok marka gibi ürün çeşitliliği açısından müşterileri için geniş bir ürün gamı oluşturmaya aday markalar arasında. Ancak köpeklerin sağlıklı beslenmesi için ürün gamından çok ürünün içeriğinin ne kadar kaliteli olduğu çok daha önemli. Bu yüzden köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için öncelikli olarak kullanacağınız mamanın içeriğinin ne olduğunu bilmenizde fayda var.

Tahıl İçeriği

Milo Köpek Maması diğer birçok mama gibi tahıl bulunduran mamalar arasında. İçeriğinde yer alan buğday ve mısır köpeğinizin sağlıklı gelişimi açısından bakıldığı zaman mama içerisinde yer almaması gereken tahıl grubundadur. Özellikle glisemik indeksi yüksek olan mısır gibi tahılların sindirilmesi zor olduğu için köpeklerin diyabet, hipoglisemi ve obezite gibi sağlık sorunları yaşamasına sebebiyet verebilir. Ayrıca bazı mamalarında bulunan pirinç içeriği de pirincin kendi içinde bulunan arsenik yüzünden mesane ve mide kanserine sebep olabilecek riski barındırır.

Et İçeriği

Milo Köpek Maması içinde bulunan et oranlarına dair kesin bir bilgi edinemiyoruz. Bununla birlikte tavuklu maması içinde yer aldığını gördüğümüz “İşlenmiş hayvansal protein” ibaresinden kaliteli protein içeriğinin bulunmadığını söyleyebiliriz. İşlenmiş hayvansal protein, bir hayvanın gaga, tüy, kemik gibi parçalarının sağladığı proteini de içerir. Yani, et ile birlikte mama içerisine hayvanın bu kısımlarının da konduğu görülebilir.

Hayvansal Yağ İçeriği

Milo Köpek Maması içinde bulunan hayvansal yağın kaynağına dair bir açıklama yapılmamış. Bu gibi bir durum, elde edilen hayvansal yağın ötenazi yapılmış ya da hastalıklı hayvanlar ile marketlerde bozulduğu için satılamayan etlerden de elde edilmiş olabileceği anlamına gelir. Böyle bir içerik de köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için kesinlikle faydasızdır.

Şeker Pancarı İçeriği

Milo Köpek Maması kurutulmuş şeker pancarı da barındırıyor. Bu içerik yalnızca maliyeti düşürmek ve köpeğin dışkısının katılaşmasını sağlamak için mama içerisine konulduğundan dolayı hiçbir fayda sağlamıyor. Hatta köpekler için şekerin zararlı olduğu düşünüldüğü zaman şeker pancarı içerinden şekerin alınmamış olması da ayrıca sağlık sorunlarının kapısını açabilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir