Mera Köpek Maması piyasada bulunan birçok mama ile kıyaslandığı zaman ortalamaya yaklaşan bir grafik çiziyor. Köpeklerin sağlıklı beslenmesi için gerekli olan et içeriği başta olmak üzere tahıllardan uzak olması ve sağlıklı gelişim için gereken bileşenlerin mamada bulunması önemlidir. Bu bakımdan Mera Köpek Maması birçok diğer markadan daha iyi bir içeriğe sahip diyebiliriz.

Tahıl Oranları Açısından

Mera Köpek Maması tahıldan kaçınmak isteyen köpek sahipleri için tamamen tahılsız olan bir ürün de barındırıyor. Bununla birlikte diğer ürünlerine de bakıldığı zaman ham lif oranına dair bir ibare görülse bile tahıllardan herhangi birinin yer aldığı görülmüyor. İçinde mısır ve pirincin çokça kullanıldığı mamalarla kıyaslandığı zaman bu bakımdan Mera Köpek Maması çok daha güven verici bir izlenim oluşturuyor.

Et Oranları Açısından

Mera Köpek Maması da diğer mamalar gibi ortalamanın altında kalıyor. Bununla birlikte %40 oranında et içeriği bulundurduğu mamada yazıyor. Tabii, bu oranın aslında “kurutulmuş et miktarı” olması gerekir. Çünkü et içeriği pişirildiği zaman dehidrasyona uğrar ve su kaybı da etin pişirilmeden önceki haline göre daha az olmasına yol açar. Yine de köpek mamalarında olması beklenen %50 et içeriği ideal oranına oldukça yakındır.

Kümes Hayvanları İçeriği

Mera Köpek Maması bu içerikle ile puan kaybediyor. “Kümes Hayvanları” ibaresi dendiği zaman akla gelmesi gereken şey yalnızca kanatlı hayvan türleri değil, aynı zamanda gaga, pençe, tüy gibi hayvansal ürünlerdir. Bu gibi ürünleri mamanın içinde olmaları köpeklerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlamadığı gibi yalnızca protein değerini artırmakla kalır. Ancak artış göstermesine rağmen bu parçalardan elde edilen protein, köpeğiniz için tercih etmeniz gereken kaliteli proteini içermez.

Sebze İçeriği

Mera Köpek Maması sebze bazlı birtakım içeriklere de yer veriyor. Köpekler her ne kadar etçil hayvanlar olsalar bile mamalarında belli bir oranda sebze bulunması bazı vitamin ve minarelleri almaları için olumludur. Ancak bunların neler olduğuna da dikkat etmek gerekir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir