Luis Köpek Maması piyasada bulunan birçok mama gibi hem yetişkin hem de yavru köpekler için ayrı bir ürün gamına sahip bulunuyor. Çok fazla çeşitlilik içermiyor olsa da ürüleri arasıdaki Luis Kuzu Etli Köpek Maması en fazla tercih edilenler arasında bulunuyor. Peki, Luis Köpek Maması içeriğinde neler bulunuyor ve bu durum köpeğinizin beslenmesinde nasıl bir rol oynuyor?

Tahıl Ürünleri İçeriği

Luis Köpek Maması da yine pek çok marka gibi tahıl ürünleri içeriyor. Tahıllar köpeklerin sağlıklı beslenmesinde bir rol oynamayan içeriklerdir. Luis Köpek Maması içinde de buğday ve mısır bulunmaktadır. Özellikle mısır gibi glisemik indeksi yüksek olan ve bu yüzden de sindirimi zor olan tahıllar köpeğinizin diyabet, obezite gibi sağlık problemleri yaşamasına sebep olabilir.

Et İçeriği

Luis Köpek Maması içerik bilgileri arasında “et ve et ürünleri” ibaresi yer alıyor. Bu ibare köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde rol oynayan kaliteli protein çeşidinin karşılanıp karşılanmadığını açıklamaya yetmez. Bununla birlikte mama içerisinde ne kadar miktarda etin yer aldığı da söylenmiyor. Sağlıklı bir mama içerisinde en az %50 oranın et içeriğinin olması gerekir. Ancak Luis Köpek Maması içinde “İşlnemiş Hayvansal Protein” ibaresi geçiyor. Bu da bir hayvandaki sağlıksız olabilecek kısımlar (gaga, pençe, kemik, tüy vs.) gibi bölümlerinde işlemden geçilerek mamanın içine konmuş olduğunu söylemektedir.

Hayvansal Yağ İçeriği

Luis Köpek Maması da hayvansal yağ içeriği bulunduran markalar arasında yer alıyor. Ne yazık ki bunun da kaynağı açıklanmış değildir. Aslında AB standartlarına uygun olarak tescillenmesi gerekse bile bu şekilde yer alan ibareler hastalıklı, ötenazi uygulanmış hayvanlar ya da markette bozulduğu için yenilemez durumda olan etlerden dahi bu yağın temin edildiğini akla getirebilir.

Kuru Şeker Pancarı

Luis Köpek Maması içinde yer alan şeker pancarı köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde hiçbir rol oynamaz. Sadece maliyeti düşürmek ve köpek dışkısının katılaşması amacı ile mama içine konulur. Bu yüzden de köpek mamaları içinde yer alması tercih edilmez.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir