Çelişki

Kuyruk sallayan köpek ısırmaz inanışı kesinlikle gerçeği yansıtmaz, zira köpeklerin kuyruk sallamasının altında yatan neden çoğunlukla çelişki içinde olmalarıdır. Bir köpek aynı anda hem kalmak hem gitmek istiyor olabilir ve çelişkiye düşebilir. İşte böyle durumlarda köpekler çelişki nedeni ile kuyruk sallarlar. Çelişki nedeni ile kuyruk sallayan bir köpeğin üstüne gitmeniz köpeğin kendini korumaya geçmesine neden olabilir ve bu da ufak da olsa bir ısırıkla kendini gösterebilir. ANCAK HİÇ BİR KÖPEĞİN KİMSEYİ DURUP DURURKEN ISIRMAYACAĞINI UNUTMAYIN! 

Selamlama

Köpekler başta kendi aralarında olmak üzere hem diğer hayvanlarla hem de insanlarla selamlaşırken de kuyruk sallarlar. Aslında özellikle de ilk kez karşılaştığı bir köpek ya da insan karşısında kuyruk sallayan köpek de bunu hem tanımadığı bu yeni canlı nedeni ile düştüğü çelişkiden hem de selamlama amacıyla yapar.

Sevinç ve heyecan

Köpekler neden kuyruklarını sallar sorusuna birçok kişinin vereceği yanıt sevinçten olur. Evet, köpekler kimi zaman sevindiklerinde ve heyecanlandıklarında da kuyruk sallarlar. Ancak şunu unutmamak gerekir ki bir köpeğin kuyruk sallaması salt sevinçten olmayabilir, evet köpek sevinmiştir ama öte yandan çelişki içinde de olabilir. Tüm bu veriler ışığında köpeğin neden kuyruk salladığının o an içinde bulunduğu duruma göre değerlendirilmesi en doğrusudur.


Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir