King Köpek Maması piyasadaki birçok markaya göre fiyatıyla dikkatinizi çekecek olan mamalar arasında bulunuyor. Bununla birlikte mamanın içeriği hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak etiketten önce içeriğe dikkat etmenizin ne kadar önemli olduğunu size hatırlatabilir. Özellikle biftekli olan çeşidi ile insanların ilgisini çeken King mamaların içeriğine yakından bakalım.

Tahıl Oranları Açısından

King Köpek Maması içeriğinde ne oranda tahıl bulunduğu yazmıyor. Ancak içinde mısır ve buğday olduğunu görüyoruz. Mısır glisemik indeski yüksek ve sindirimi zor bir besindir. Bu yüzden de köpeğinizde diyabet ya da obezite gibi sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca tüm tahıllarda bulunan selüloz da köpekler tarafından sindirilemez. Çünkü onlarda selülozun sindirimine yardımcı olan enzim bulunmaz. Bu yüzden tahıllar köpeğiniz için sağlıksız içeriklerdir.

Et Oranları Açısından

King Köpek Maması içinde birçok diğer markada da gördüğümüz “et ve et ürünleri” ibaresi geçiyor. Bu ibare köpeğiniz için gereken yüksek kalitede ve sağlıklı protein kaynağının göstergesi değil. Özellikle “et yan ürünleri” ile bir hayvanın kemik, tüy, kan, gaga gibi birçok parçasının da mamanın içine eklenmiş olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Bu yüzden King Köpek Maması kaliteli protein kaynağı olmaya aday bir mama gibi görünmüyor.

Hayvansal Yağ İçermesi

King Köpek Maması hayvansal yağ da içeriyor. Aslında AB standartlarına uygun olarak da elde edilebilecek olan hayvansal yağ ne yazık ki düşük maliyetler uğruna sağlıksız yollardan temin edilebiliyor. Bunun başında da ötenazi gören, hastalıklı hayvanlar ve marketlerde bozulduğu için satılamaz durumda olan etler geliyor. Bununla birlikte herhangi bir hayvanın yenilemez olan parçalarından bile elde edilmiş olabilir. Dolayısıyla hayvansal yağlar genel olarak sağlıksız içeriklerdir.

Mısır Gluteni İçermesi

King Köpek Maması içinde yer alan bir diğer içerik olan mısır gluteni ise köpeğinizde alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden, tıpkı tahıllar gibi, tahıl kaynaklı bir içerik olan mısır glutenini de köpeğinizin mamasında tercih etmemeniz gerekir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir