Jungle Köpek Maması farklı lezzet ve çeşitleri de düşünüldüğü zaman piyasada bulunabilecek en uygun köpek mamalarından bir tanesidir. Fiyatına göre içeriğinin çok kalitesiz olması ilk etapta beklenen bir şey olsa da birçok pahalı köpek mamasından çok daha iyi bir içeriğe sahip olduğunu söylemek mümkün. Yine de mamanın içeriğini yakından incelemek daha iyi olur.

Tahıl İçeriği

Jungle Köpek Maması birçok diğer markanın benimsemiş olduğu tahıllı içerikleri benimsemiş durumda. İçinde bulunan tahıllar mısır ve pirinçten ibaret olarak görünse de bu pek de sağlıklı bir tablo çizmiyor. Glisemik indeksi yüksek olan tahıllar arasında yer alan mısır ve pirinç sindirimi zor olan tahıllardandır. Bu yüzden de obezite ve diyabet gibi hastalıklara zemin hazırlayabilir. Bununla birlikte pirinç içinde yer alan arsenik köpeğinizin akciğer ve mesane kanserine yakalanma riskini artırır.

Et İçeriği

Jungle Köpek Maması piyasada özellikle çok ucuz denebilecek olan markaların aksine et oranları açısından iyi bir grafik çiziyor denebilir. Köpeğinizin protein ihtiyacını karşılamak için en az %50 oranında olması gereken çıtanın altında kalmış olsa da %26 kurutulmuş et sayesinde mamanın besleyici değerlerinin nispeten yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer Yan İçerikler

Jungle Köpek Maması  hayvansal yağ, et ürünleri, mısır gluteni, soya unu gibi köpeğiniz için zararlı olabilecek içeriklerden de muaf olarak üretiliyor. Bu durumda da köpeğinizin alerjik reaksiyonlar göstermesi ve bu tür içeriklere bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan sağlık problemlerini yaşaması riski ortadan kalkıyor. Bunlardan yalnızca şeker pancarını bulunduruyor olması ile köpeğiniz için hiçbir faydası olmayan, sadece köpeğin dışkısının katılaşması için mamalara koyulan bir içeriğe mamada rastlıyoruz.

Glucosamine Miktarı

Jungle Köpek Maması 800 mg bulundurduğu bu önemli bileşenle de bir artı çiziyor. Köpeğinizin eklem ağrıları çekmemesi, eklemlerinin yenilenmesi ya da onarılması, kalça çıkığı gibi sağlık sorunları yaşamaması için gerekli olan bu madde birçok mama içinde ya çok az miktarda yer alıyor ya da hiç almıyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir