Honey Köpek Maması farklı çeşitleri ve lezzetleri ile köpek sahiplerine alternatif sunabilen markalar arasında yer alıyor. Özellikle yavru köpek sahiplerinin üzerine araştırma yaptığı Honey markasının içeriğinde nelerin yer aldığı ve hangi oranlarda bulunduğu ise köpeğinizin sağlıklı beslenmesi ve gelişiminde rol oynadığı için değerlendirmekte fayda var.

Tahıl İçeriği

Honey Köpek Maması tahıl içeriği hakkında detaylı olarak bir bilgi sunmuyor olsa da içeriğinde pirinç ve mısır yer aldığını biliyoruz. Glisemik indeksi yüksek olan bu tahılların sindirimi de oldukça zor. Bu yüzden köpeklerde obezite, diyabet ya da hipoglisemi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bununla birlikte pirinç içinde yer alan arsenik de köpekler için oldukça zararlı ve köpeklerin akciğer ya da mesane kanserine yakalanma riskini artırıyor.

Et İçeriği

Honey Köpek Maması analizlerinde %28 oranın protein bulunduğu söyleniyor olsa da bu oranın ne kadarının etten temin edildiği belirtilmiyor. İçinde bulunan et içeriği “kurutulmuş” olarak geçtiği için etin piştikten yani dehidrasyonu gerçekleştikten sonraki oranının ne olduğunu bilebilmek de mümkün değil. Tahılların ve diğer bazı içeriklerin de içinde protein yer alıyor olsa da köpeğiniz için gereken yüksek kalitede ve sağlıklı proteini ancak etten elde etmek mümkün olduğu için protein oranının tatmin edici olduğunu söylemek güçleşiyor.

Hayvansal Yağ İçeriği

Honey Köpek Maması da diğer mamaların çoğunda olduğu gibi içeriğinde hayvansal yağ barındırıyor. Hayvansal yağlar ne yazık ki her durumdaki etten ya da hayvandan temin edilmiş olabilir. Bunlar arasında hastalıklı hayvanlar, ötenazi görmüş olan hayvanlar ile marketlerde bozulduğu için satılamayan etler yer alıyor olabilir. Bu da ne yazık ki bir mamada olmaması gereken içeriklerden bir diğerini işaret ediyor.

Mısır Gluteni İçeriği

Honey Köpek Maması mısır bulundurduğu gibi bir de mısır gluteni içeriyor. Bu içeriğin de köpeğiniz için hiçbir faydası bulunmuyor. Aksine, birçok durumda köpekler için alerjen olan maddelerden biri sayılıyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir