Hills Köpek Maması  adı en çok duyulan ve piyasayı da domine edebilen markalar arasında yer alıyor. Elbette bir markanın çokça kişi tarafından tercih edilmesi ya da birçok yerde karşımıza çıkmasız mutlak bir şekilde onun kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Her ne kadar birçok veteriner hekim tarafından tavsiye ediliyor olsa da Hills markasının içeriği aslında hiç de tatmin edici görünmüyor.

Tahıl İçeriği

Hills Köpek Maması içinde tahıl barındırıyor. Et oranından daha fazla tahıl bulunduran mamanın köpeğinizin sağlıklı gelişimi için iyi bir besin değerine sahip olduğunu söylemek mümkün değil. Tahıllar içindeki selülozu sindirmek için gereken enzimlere sahip olmayan köpeklerin tahıl tüketimi onların sağlıkları açısından kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Et İçeriği

Hills Köpek Maması içinde bulunan et içeriği de oldukça düşük oranlarda yer alıyor. Etçil birer canlı olan köpeklerin birincil besin kaynağının et olduğu ve sağlıkları için yüksek kalitede protein almaları gerektiği düşünüldüğü zaman et içeriği açısından zengin olmayan kuru mamaların köpeğinizin gelişimine olumlu bir katkıda bulunmayacağı açıktır.

Soya İçeriği

Hills Köpek Maması içinde soya unu, soya yağı ve öğütülmüş soya da bulunuyor. Her ne kadar soya zengin bir protein kaynağı olsa da köpeğinizin ihtiyaç duyduğu türden bir proteini karşılamaya yetmez. Bununla birlikte şayet fermente edilmemişse tripsin enziminin etkisi deforme olur. Bu da köpeğinizin birincil ihtiyacı olan proteinin sindirimini güçleştirir ve köpeğiniz ihtiyaç duyduğu demir, çinko, kalsiyum gibi mineralleri alamaz. Bunun yanı sıra D vitamini eksikliği, hazımsızlık, kalp hastalığı, bağışıklığın düşmesi ve triot gibi hastalıkların ortaya çıkmasına da zemin hazırlar.

Karbonhidrat İçermesi

Hills Köpek Maması içinde yüksek miktarda karbonhidrat bulunuyor. Bu da köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyen içeriklerin başında geliyor. Çünkü köpekler ihtiyaç duydukları karbonhidratı aminoasitler sayesinde kendi bünyelerinde üretebiliyorlar. Bu yüzden çok fazla karbonhidrat almaları halinde aşırı yağlanmanın oluşması ve beraberinde de sağlık sorunlarını getirmesi mümkün hale geliyor.

Şeker Pancarı İçermesi

Hills Köpek Maması içinde kurutulmuş pancar kökü bulunuyor. Köpeklerin beslenmesi için hiçbir katkı sağlamayan bu içeriğin şekerinin alınıp alınmadığı belirtilmiyor. Birçok marka köpek mamaları içine şeker koyarak köpekler için daha lezzetli hale gelmesini sağlıyor. Ancak alınmış olsa da sadece lif kaynağı olan şeker pancarının köpekler için gereken temel besinler arasında yeri bulunmuyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir