Happy Dog Köpek Maması birçok çeşidiyle geniş bir ürün gamına sahip. Köpeğinizin hem yaşına hem de damak zevkine uygun olan mamaları seçebilmeniz olası. Ancak tüm bunlardan önce köpeğinize alacak olduğunuz mamanın içeriği ve besleyiciliği sizin önemliyse Happy Dog Köpek Maması hakkındaki incelememiz size öğrenmek istedikleriniz hakkında bilgi verecektir.

Tahıl İçeriği

Happy Dog Köpek Maması da birçok diğer marka gibi tahıl içeriği barındırıyor. Mısır gibi glisemik indeksi yüksek olan tahılların yanı sıra pirinç unu da barındırıyor. Tahıl ya da tahıl kökenli olan bu içerikler köpeklerin birincil besin maddeleri arasında bulunmaz. Sindirimi de zor olduğu için zamanla köpeğinizde obezite ya da diyabet gibi hastalıkların meydana gelmesine sebep olabilir.

Et İçeriği

Happy Dog Köpek Maması içinde %21 oranında kuzu eti proteini yer aldığı yazıyor olsa da bu oran ideal olan %50’nin yarısı kadar bile olmadığı için köpeğiniz için yeterli bir kaynak oluşturmuyor. Köpekler etçil canlılar oldukları için et ürünlerinden temin edilen proteine ihtiyaç duyarlar ancak Happy Dog markasının bu konuda yeterli olmadığı görülüyor.

Şeker Pancarı İçeriği

Happy Dog Köpek Maması içinde şeker pancarı pekmezi olduğunu görüyoruz. Şeker pancarı şekerinden arındırılmış olsa bile köpekler için hiçbir faydası bulunmayan, yalnızca maliyeti düşürmek adına kullanılan bir içeriktir. Kaldı ki Happy Dog Köpek Maması içinde bulunan şeker pancarının şekerden arındırılmış olduğuna dair de bir ibare bulunmuyor.

Glucosamine İçeriği

Happy Dog Köpek Maması içinde köpeklerin eklemlerinin yenilenmesi ve onarılması için gerekli olan Glucosamine’ye de rastlanmıyor. Mamalar içinde ideal olarak 700 mg/kg olarak yer alması gereken bu bileşenin eksikliğinde eklem ağrılarının oluşması, kalça çıkığı gibi sorunların meydana gelmesi riski artar.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir