Goody Köpek Maması diğer markalar gibi farklı ırk ve yaşlara uygun olarak farklı lezzetlerde mama çeşitleri sunuyor. Bu konuda geniş bir ürün gamı olan mamanın fiyatları da oldukça cazip görünüyor. Piyasada bulunan birçok mamadan çok daha ucuz olan Goody Köpek Maması içeriğine ise beraber bakalım.

Tahıl Oranları Açısından

Goody Köpek Maması içinde tahıl bulunduran mamalar arasında yer alıyor. Tahıllar içinde bulundurdukları selüloz nedeni ile köpeğiniz için sağlıksız olan içerikler arasında yer alır. Çünkü köpeklerde selülozun sindirimine yardımcı olan enzimler bulunmaz. Bu da köpeğinizin obezite ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riskini artıran bir faktör olur.

Pirinç Bulundurması

Goody Köpek Maması içinde bulunan tahıllar arasında pirinç de yer alıyor. Pirinç glisemik indeksinin yüksek olması sebebiyle zor sindirilen bir tahıldır. Ancak bundan daha da önemlisi pirinç içinde yer alan arsenik miktarının köpeklerde akciğer ve mesane kanserine yol açmaktadır. Dahası pirincin doğru şartlarda ekilip biçilmemesi sebebi ile arsenik miktarının da artabileceği düşünülürse köpeğiniz çok zararlı oranlarda arsenik alabilir.

Et Oranları Açısından

Goody Köpek Maması içindeki et oranları da tatmin edici değildir. Net bir orana rastlanmamakla birlikte et ve et yan ürünleri ibaresinden anlaşılacak olan gaga, tüy, kan, kemik gibi hayvanın sağlıksız parçalarının da protein oranını artırmak üzere mamanın içine konulduğudur. Ancak bu parçalar köpeğiniz için gereken yüksek kalitede protein ihtiyacını karşılamaz.

Hayvansal Yağlar İçermesi

Goody Köpek Maması içinde hayvansal yağlar da bulunmaktadır. Bu yağlar genellikle hastalıklı hayvanlardan ya da satılamaz durumdaki bozuk etlerden bile elde edilmektedir. Ancak Goody Köpek Maması içinde yer alan hayvansal yağların A.B tarafından izin verilen, antioksidanlarca korunmuş yöntemlerle elde edildiği belirtilmektedir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum

İsmail · 11 Aralık 2020 01:28 tarihinde

Goody berbat bir yem 7 tane büyük boy köpeğim var hiç sevmediler kakaları koyu yeşil oldu sakın uzak durun

    Erkan · 2 Mart 2021 20:12 tarihinde

    Berbat bir mama sokak köpeklerine döktüm 1 haftadır mama yerinde duruyor bir tane köpek yemezdi içine ne koyuyorsunuz