Golosi Köpek Maması da diğer mama markaları gibi köpeğiniz için en uygun olan mamayı seçebilmeniz adına farklı çeşitler sunuyor. Mama çeşitleri arasında köpeğiniz için en uygun olanını rahatlıkla seçebilirsiniz. Ancak içeriğinin ne olduğu mamanın lezzetinden, ırk ve yaşa göre ayrılarak çeşitlilik göstermesinden çok daha önemli olduğu için içeriği hakkında da bilgi edinmelisiniz.

Tahıl Oranları

Golosi Köpek Maması içinde bulunan tahıl oranları memnun edici seviyede değil. Daha çok, köpeklerin et ürünlerinden almaları gereken proteinin bir kısmını maliyeti düşürmek adına tahıldan almalarını sağlamak amacıyla mamaların içine konulsa da bu köpeğinizin ihtiyacı olanı karşılamaz. Bu yüzden de köpeğinizin sağlığı için tahıl içeren mamaları tercih etmemenizde fayda var.

Pirinç Bulundurması

Golosi Köpek Maması içinde yer alan tahıllar arasında pirinç de bulunuyor. Glisemik indeksi yüksek olan pirincin sindiriminin zor olması köpeğinizde obezite, diyabet, hipoglisemi gibi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bununla birlikte pirinç içinde yer alan arsenik de köpeğinizin mide ya da mesane kanseri gibi hastalıklara yakalanmasına sebep olabilir.

Et ve Et Ürünü Oranları

Golosi Köpek Maması içinde yalnızca %8 oranında et ve et ürünleri yer alıyor. Bu da aslında köpeğinizin ihtiyaç duyduğu kaliteli protein kaynağını karşılamadığı anlamına geliyor. Zaten et yan ürünleri ile kastedilen gaga, kemik, tüy gibi parçalardır. Bunlarla birlikte dahi %8 oranında bulunan etin ne kadar az olduğu ortada. Kaldı ki pişmiş et bile olsa %8 oranı köpeğinizin protein ihtiyacının çok çok altındadır.

Karbonhidrat İçermesi

Golosi Köpek Maması yüksek oranda karbonhidrat da yer alıyor. Köpekler için karbonhaidrat alımı önemli bir konu. Hali hazırda kendi bünyelerinde ihtiyaç duydukları karbonhidratı üretebilen bir metabolizmaya sahipler. Bu yüzden dışarıdan alacak oldukları karbonhidrat fazla geldiği zaman köpeğinizin bedeninde yağlanmaya sebep olur. Bu da onun çeşitli sağlık sorunları yaşamasına kapı aralar.

Glucosamine ve Chondroitin Oranı

Golosi Köpek Maması yeterli miktarda Glucosamine ve Chondroitin içermiyor. Bu maddelerin ikisi de köpeğinizin eklemlerinin yenilenmesi, onarılması ve gelişmesinde önemli bir rol oynadığı için köpeğiniz için gerekli olanlar arasında yer alır. Yeterli miktarda Glucosamine ve Chondroitin alamayan köpeklerde eklem ağrıları, kalça çıkığı, ostreoartrit gibi sorunlar görülebilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir