Golden Nuggets Köpek Maması çok fazla bilinmemekle beraber piyasada da güçlü olan markalar arasında yer almıyor. Büyük oranda çeşitlilik sunmayan markanın içerik açısından ise çok iç karartıcı olmadığını söylemekte fayda var. Özellikle yavru köpek maması tercih edilen Golden Nuggets fiyatları açısından da birçok bütçeye uygun bir aralık barındırıyor.

Tahıl Oranları

Golden Nuggets Köpek Maması tahıl oranları açısından çok memnun edici bir içeriğe sahip değil. İçerisinde bulunan tahılların neler olduğuna dair de net bir bilgi verilmiyor. Ancak yazılanlar arasında soyanın da olduğu görülüyor ki soya ne yazık ki köpekler için sağlıksız olan tahılların başında geliyor. Bununla birlikte tahıllar genel olarak, özellikle kaçınılması gereken içeriklerin başında geliyor ve köpeğinizin sağlıklı beslenmesinin önünde de bir engel oluşturuyor. Çünkü tahılların içinde yer alan selülozun sindirimi için gereken enzim köpeklerde bulunmuyor.

Et Oranları

Golden Nuggets Köpek Maması içinde “Et ve et ürünleri”nin yer aldığı biliniyor. Mamanın açıklamasında ise bunların yüksek kalitede protein kaynağı olduğu belirtiliyor. Bu da genel olarak hayvanların yenilebilir ve sağlıklı kısımlarından elde edilmiş olan etleri akla getiriyor olsa da ibarenin yeterince açık olmaması ve özellikle “…et ürünleri” kapsamının ne olduğunun bilinmemesi tam anlamıyla güven veren bir profil çizmiyor.

Karbonhidrat İçeriği

Golden Nuggets Köpek Maması içinde karbonhidratın da yer aldığı görülüyor. Ancak karbonhidrat zaten köpeklerin kendi bünyesi içinde üretilebildiği için dışarıdan fazla miktarda alınması halinde aşırı yağ olarak depolanıyor. Bu da köpeğinizde yağlanma gibi sağlık sorunlarının oluşmasına yol açtığı için mamaların içinde ya çok az miktarda ya da hiç bulunmaması gerekiyor. Golden Nuggets Köpek Maması içerğinde ise ne kadar karbonhidrat bulunduğu kesin olarak belirtilmiyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir