First Class Köpek Maması geniş ürün gamı ile köpeğiniz için uygun olan mamayı, onun sevdiği lezzette bulabilmenize olanak tanıyor. Bununla birlikte mamanın Hipoalerjenik çeşitleri de bulunuyor. 13 adet çeşidi olan First Class Köpek Maması içerikleri açısından ise tatmin edici zenginlikte bir tablo çizmiyor.

Tahıl Oranları Açısından İnceleme

First Class Köpek Maması içinde pirinç ve mısır bulunduruyor. İkisi de glisemik indeksi yüksek miktarda olan bu tahıllar ne yazık ki köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için hiçbir katkıda bulunmuyor. Bunun aksine, sindirilmesi zor olan bu tahıllardan mısır sebebiyle köpeğinizin diyabet ya da obezite gibi sağlık sorunları olması söz konusuyken; pirinç içinde bulunan arsenik sebebiyle de mide ya da mesane kanseri yakalanma riski artıyor.

Et Oranları Açısından İnceleme

First Class Köpek Maması kuzu etli çeşidinde %20 civarında et bulunmaktadır. Bu hali hazırda, ideal olan %50’nin yarısından da azdır. Bununla birlikte mama içinde tavuk etinin de bulunması aslında kuzu eti olarak belirtilen oranın çok daha az olduğunu işaret ediyor. Yani, %20 civarındaki etin de ancak yine %40 kadarının kuzu, kalan %60’lık kadar oranın da tavuk olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kanatlı Eti Oranları Açısından İnceleme

First Class Köpek Maması içinde et miktarının büyük bir diğer kısmını da kanatlı eti oluşturmaktadır. Kanatlı etinin ise tam olarak bir karşılığı yoktur. Yani içerikte tavuk mu, hindi mi yoksa başka bir kümes hayvanı mı olduğunu anlamak bu ibare ile mümkün değildir. Bu şekilde bakıldığı zaman da mamanın güvenilir içerik konusundan tatmin etmediği rahatlıkla görülebilir.

Sebze İçeriği Açısından İnceleme

First Class Köpek Maması patates bulunuyor. Patates tam anlamıyla bir karbonhidrat kaynağıdır. Oysa köpeklerin bünyesinde ihtiyaçları kadar karbonhidratı üretmeye yarayan enzimler olduğu için köpeğinizin ihtiyacından fazlasını almaması gerekir. Fazla karbonhidrat alımı köpeğinizin bünyesinde yağ olarak depolanacak ve bu da onun sağlık sistemini olumsuz etkileyecektir.

Glucosamine ve Chondroitin Oranları Açısından İnceleme

First Class Köpek Maması içinde Glucosamine ve Chondroitin ne yazık ki yeterli değildir. Bir mama içerisinde 700 mg/kg oranında yer alması gereken bu bileşen, Fisrt Class içinde çok daha az miktarda yer almaktadır. Oysa bu ikili, köpeklerin eklem gelişiminde önemli bir rol oynadığı için eksikliğinde osteoartrit, eklem ağrıları gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkün.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir