Felicia Köpek Maması piyasadaki birçok marka ile karşılaştırıldığı zaman kullanıcılarının oldukça büyük bir memnuniyeti dile getirdiği büyük köpek markalarından biri diyebiliriz. Mamanın içeriği tam anlamıyla tatmin edici olmasa da yine birçok diğer marka ile kıyaslandığı zaman daha kaliteli olduğu sonucuna varılması mümkün görünüyor.

Tahıl Oranları

Felicia Köpek Maması içinde %18 oranında pirinç bulunması mama için söyleyebileceğimiz ilk olumsuz özelliklerden biri. Pirinç glisemik indeksi yüksek olan tahıllardan biri ve bu yüzden de sindirimi oldukça zor. Bununla birlikte pirincin doğru bir şekilde ekilip biçilmemesi zaten içinde var olan arsenik miktarının artmasına da sebep olabiliyor. Bu yüzden pirinç hem obezite ve diyabet gibi hastalıklara hem de mide ve mesane kanserine sebep olabiliyor.

Et Oranları

Felicia Köpek Maması çok tatmin edici bir et oranına sahip olmasa da birçok markaya göre çok daha yüksek oranda ve sağlıklı et içeriği bulunduruyor. Hayvansal protein için birincil kaynak olarak görülebilecek olan et içeriğini köpeğinizin alması, onun sağlıklı gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

Şeker Pancarı

Felicia Köpek Maması da birçok diğer mama gibi şeker pancarı ihtiva ediyor. Bu içerik ne mamanın daha iyi olması için bir katkı sağlıyor ne de köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde herhangi bir rol oynuyor. Yalnızca maliyeti düşürmesi ve köpeğinizin dışkısını sağlıklı form sayıldığı için katılaştırmakta rol oynadığı için mama markaları tarafından tercih ediliyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 1.5/5. Toplam 2 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir