Enjoy Köpek Maması fiyat açısından dikkat çekici olsa da içeriği açısından sizi bir kere daha düşünmeye itebilir. Farklı lezzetlerde ve farklı türler için çeşitleri bulunan mamayı en çok marketlerde görebiliriz. Özellikle satış noktalarının da uyguladığı indirimler sayesinde daha cazip hale gelen mamalarda köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız etiketten önce içeriğe bakmanız gerektiğini bir kere daha hatırlatalım.

Tahıl Oranları Açısından

Enjoy Köpek Maması da birçok diğer marka gibi tahıl barındırıyor. Çeşitlerine bakıldığında pirinç göze çarpmıyor olsa da pirinç gibi glisemik indeksi yüksek olan mısırın mamada yer aldığı görülüyor. Sindirimi zor olan bu besin kaynağı köpeğiniz için sağlıklı olmamakla birlikte obezite gibi hastalıkların oluşumuna da zemin hazırlayabiliyor.

Mısır Gluteni

Mısır gluteni bir protein grubu olarak görülse de aslında köpekler için kaliteli ve tercih edilebilir bir protein grubu değil. Alerjik reaksionlara sebep olmasının dışında tıpkı mısır gibi sindirilebilirlik oranı da düşüktür. Bu da köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde rol oynamıyor olduğunu açıkça gösteriyor.

Et İçeriği

Enjoy Köpek Maması içinde “işlenmiş hayvansal protein” olduğu yazılı olsa da köpeğiniz için tercih etmeniz gereken ve en az %50 oranında pişmiş et bu ibareye dahil değildir. İşlenmiş hayvansal protein ile anlatılmak istenen hemen her durumdaki hayvandan elde edilmiş olan, hemen her parça ve gövdeyi tanımlamak için kullanılıyor. Yani içindeki hayvansal protein bir hastalıklı bir hayvana ait olabileceği gibi gaga, pençe, tüy gibi parçaları da içeriyor olabilir.

Şeker Pancarı

Enjoy Köpek Maması içinde kurutulmuş şeker pancarının da yer aldığı görülüyor. Bu da köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde rol oynamayan bir başka içerik anlamına geliyor. Yalnızca maliyeti düşürmek ve köpeğinizin dışkısının katılaşmasını sağlamak amacıyla mamaların içine konuluyor. Hiçbir faydası olmadığı gibi köpeğinizin sağlığını olumsuz etkilemesi de mümkün olan içerikler arasında yer alıyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir