Econature Köpek Maması fiyatı itibariyle piyasada bulunan markalar arasında görece daha çok tercih edilebilir bir skala içinde bulunuyor. Ancak mamanın uygun fiyatta olması kadar köpeğiniz açısından besleyici nitelikte olmasının da önemli olduğunu söylememiz gerekir. Farklı lezzetlerde üretilen Econature Köpek Maması farklı ırklar ve yaştaki köpekler için de mama bulunduran bir çeşitlilik sunuyor. İçeriğini de biz anlatıyoruz.

Tahıl Oranları

Birçok mama markası gibi içinde tahıl bulunuyor. Özellikle mısır ve pirincin yer alması mamanın bu açıdan puanını aşağı çekiyor. Mısır ve pirinç glisemik indeksi yüksek olan besinlerden olduğu için sindirimi zor ve obezite, diyabet gibi hastalıklara davetiye çıkarma ihtimali taşıyor. Bununla birlikte pirinç içinde yer alan arsenik ise akciğer ve mesane kanserine sebep olabiliyor. Bu açıdan bakıldığında her iki tahılın da köpekler için sağlıksız olduğunu görebiliyoruz.

Et Oranları

Econature Köpek Maması içinde ham protein oranı %21 olarak belirtilmiş olsa da et oranının ne olduğunu açıkça göremiyoruz. Dolayısıyla etin ne olduğunu, sağlıklı bir protein kaynağı sunup sunmadığını ve yeterli olup olmadığını da bilemiyoruz. Bu ibare kafa karıştırıcı olduğu kadar mama içindeki esas et oranının ne olduğunu da göstermiyor.

Hayvansal Yağlar ve Kümes Hayvanları Et Unu

Econature Köpek Maması içinde bulunan hayvansal yağlar ne yazık ki kaynağı belli olmayan hayvanlardan yağın temin edilebileceği anlamına geliyor. Bu hayvanlar hastalıklı, ötenazi uygulanmış hayvanlar olabileceği gibi marketlerde bozulmuş olduğu için satılamaz durumda olan etlerden de elde edilmiş olabilir. Yanı sıra et unu da hayvansal yağların elde edildiği sıcaklıkta pişirilir ve bu iki içeriğin de köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için bir katkısı olmaz. Ayrıca Econature Köpek Maması içindeki et unu için “Kümes Hayvanları Et Unu” deniliyor ve kümes hayvanları ibaresi aslında bir kümes hayvanının yenilemez olan pençe, gaga, tüy gibi parçalarının da mama içine katılmış olabileceğini işaret ediyor.

Şeker Pancarı

Econature Köpek Maması çeşitleri arasında yer alan kuzu etli mama içinde şeker pancarı olduğu da görülüyor. Şeker pancarı ne yazık ki yalnızca köpeklerin dışkısını katılaştırmak ve maliyeti düşürmek amacı ile mamaların içine konulmaktadır. Bu da köpek mamasında sağlıksız olan içeriklerden biri olduğu anlamına gelmektedir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir