Dr. Sacchi Köpek Maması sunduğu farklı çeşitteki ürünleri, geniş fiyat aralığı ve farklı cins ve yaşlardaki köpeklere uygun olarak mama üretiyor olmasıyla denemeye değer markalar arasında yer alıyor. İçerik açısından ele alındığında ise her marka gibi dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi köpeğinizin sağlıklı beslenmesi adına gereken hassasiyeti göstermenizi gerektiriyor.

Tahıl Oranları Açısından İnceleme

Dr. Sacchi Köpek Maması yorumları arasında ilk göze çarpanlardan biri tahıl miktarı oluyor. Bu da doğru bir nokta. İçinde bulundurduğu farklı tahıllar ile birçok markaya göre olumlu bir grafik çiziyor olsa da tamamen tahılsız olan mamalardan daha sağlıksız olduğu ortada. Özellikle de gluten içeren mısırı da bulunduruyor olması yüzünden köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyecek olan durumlarla karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor.

Et Oranları Açısından İnceleme

Dr. Sacchi Köpek Maması içeriğinde %70 oranında kurutulmuş et bulunduruyor. Bu da tam olarak verdiği orana sahip olduğu anlamına geliyor. Çünkü mama içindeki et oranı pişirildikten sonra hesaplanmış bulunuyor. Üstelik bu oran oldukça da ideal bir oran olan %50’nin de üzerindedir. Yüksek kalitede hayvansal protein olması ise kullanılan et ürünlerinin ve elde edilen proteinin sağlıklı olduğu anlamına geliyor -ki bu da aslında tüm köpek mamalarında aranılan bir özellik.

Hayvansal Yağ Açısından İnceleme

Hayvansal yağ olarak belirtilen ibarenin tam olarak ne ihtiva ettiğine dair bir açıklama bulunmuyor. Bu durumda çıkarılacak sonuç Dr. Sacchi Köpek Maması içinde hayvansal yağın, bir hayvanın sağlıklı ya da sağlıksız olarak bütün parçalarından elde edilmiş olabileceği anlamı taşıyor. Bu da köpeğinizin sağlıklı beslenmesi önündeki engellerden birini oluşturuyor.

Pirinç İçeriği Açısından İnceleme

Pirinç glisemik indeksi yüksek bir besin olduğu için sindirilmesi zordur. Bu da köpeklerinizin sindirim sistemini olumsuz etkiler ve bağırsak taşı gibi sağlık problemlerinin kapısını açar. Ancak Dr. Sacchi Köpek Maması içinde bulunan pirinç içeriği aynı zamanda arsenik de içerir. Hatta ekme, biçme ve hasat süreçleri doğru yönetilmemiş olan pirinçlerde bu oran daha fazla artar. Arsenik sebebiyle de köpeğinizin akciğer ve mesane kanserine yakalanma riski artar.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 3.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir