Dogchow Köpek Maması piyasada bilinir olarak kabul edebileceğimiz markalar arasında bulunuyor. Birçok köpek sahibinin tercih ettiği bu mama markasını da yalnızca kullanım sıklığına dayanarak “iyi” olarak nitelendirmemekte fayda var. Her marka mam için yapılması gereken incelemeyi Dogchow Köpek Maması içinde yaptık ve bu sayede sizin de mama hakkında daha fazla bilgi edinmenizi amaçladık.

Yapay Renklendiriciler

Dogchow Köpek Maması içeriğinde bulunan ve mamanın renklendirilmesi amacıyla kullanılan bu bileşen bile aslında mamanın ne kadar olumsuz olduğunun tek başına kanıtı olabilecek nitelikte. Bu tip bir kimyasal maddenin köpeğinizin için hiçbir yararı olmadığı gibi her açıdan zararlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yüksek Oranda Mısır ve Mısır Gluteni

Glisemik indeksi yüksek besin kaynaklarından olan mısırın köpeğiniz tarafından sindirilmesi zordur. Bu sebeple köpeklerde obezite gibi sağlık sorunlarının kapısını açar. Yanı sıra kullanılan mıdır gluteni ise bir tür protein çeşididir ancak etçil bir canlı olan köpeğiniz için sağlıklı bir protein çeşidi değildir. Köpeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olduğu görülebilir.

Et Oranının Az Oluşu

Dogchow Köpek Maması incelemesi hayvansal proteine ihtiyaç duyan köpeğinizin bu başlıca kaynağı da Dogchow ile karşılayamayacağını gösteriyor. Bu kadar yüksek oranda tahıl içeren bir mamada da aynı oran yüksek etin bulunması genel olarak karşılaşılmayan bir durum oluyor.

Hayvansal Yağ ve Hayvan Yan Ürünleri

Dogchow Köpek Maması içinde bulunan hayvansal yağın hangi hayvanlardan elde edildiğini bilemiyoruz. Genellikle bu ibareye dayanarak mama içinde bulunan hayvansal yağın her türlü hayvandan ve hayvanın her türlü parçasından elde edilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Buna hastalıklı, ötenazi uygulanmış olan hayvanlar da dahildir.

Soya Unu İçermesi

Soya unu köpeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olabildiği için kesinlikle mamalar içinde yer almaması gereken bir diğer içeriktir. Bir protein kaynağı olarak görülse de kaliteli bir proteinden bahsetmek mümkün değil. Ayrıca iyi fermente edilmemiş soyalar kalsiyum ile demir ve çinko gibi minerallerin kana geçimini azaltılıyor. Bu da D vitamini eksikliği, hazımsızlık, bağışıklık yetersizliği ve daha birçok rahatsızlığın kapısını açıyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir