Cibau Köpek Maması farklı lezzetlere sahip, köpeklerin yaşları ve ırklarına göre ayrılan çeşitleriyle tercih edilen köpek mamaları arasında bulunuyor. Piyasada birçok veteriner klinik ve petshopta görebileceğiniz bu mamayı denemeden önce hakkındaki incelememizi okumak isteyebilirsiniz. Özellikle de köpeğinizin beslenmesi konusunda sıkı bir politika güdüyorsanız…

Tahıllar, tahıllar, tahıllar

Cibau Köpek Maması birçok köpek mamasında olduğu gibi köpek besleyen insanların kaçındığı tahıllar konusunda tatmin edici bir içeriğe sahip değil. İçinde yüksek oranda pirinç bulunması yüzünden mamanın tahıllar konusunda artı bir puanı olduğunu söyleyemeyiz. Glisemik indeksi yüksek olan pirinç içinde arsenik bulundurur. Bulundurduğu arsenik değeri pirincin ekilip biçilme şartlarına göre de artabilir. Arsenik ise köpeğiniz için kansorejen bir özellik taşıdığından dolayı Cibau Köpek Maması tam not almıyor.

Mısır ve Selüloz Olmamalı

Cibau Köpek Maması ne yazık ki mısır da içeriyor. Mısır, glisemik indeksi yüksek olan bir diğer tahıl. Bununla birlikte mısırda selüloz da bulunuyor. Bu da köpeğiniz için hiç iyi değil. Çünkü köpeklerde selülozu sindirecek enzimler bulunmuyor. Dolayısıyla mısır tüketen köpeklerin diyabet ve obezite gibi hastalıklara sahip olması daha yüksek bir olasılık taşıyor. Pirinç ile birleştiğinde tahıl konusunda bu tablo Cibau Köpek Maması için hiç iyi bir grafik vermemiş oluyor.

Et Oranları Memnun Ediyor

İçinde pişmiş et bulunması en olumlu Cibau Köpek Maması yorumu diyebiliriz. %28 – %32 oranında et ürünü içermesi bu konuda ortalamayı yakalamış olduğunu gösteriyor. Köpeğinizin sağlıklı bir şekilde protein ihtiyacını karşılayacak kadar yüksek oranda et içeriğine sahip olması mamanın, diğer düşük orada et içeren mamalarla karşılaştırıldığı zaman farkını ortaya koyuyor.

Soya Yağı ve Kurutulmuş Kırmızı Pancar Posası

Bizim tükettiğimiz besinlerde olduğu gibi köpek mamalarında da değersiz ve bununla birlikte zararlı olabilecek bazı yan ürünler bulunur. Ne yazık ki bununla birçok markada karşılaşmanız da mümkün. Cibau Köpek Maması da bu ürünlerden olan soya yağı ve kurutulmuş pancar posasını ihtiva ediyor. Kurutulmuş pancar posasının herhangi bir besleyici değeri yoktur. Yalnızca maliyeti düşüktür ve köpeğinizin dışkısının katılaşmasını sağlar. Soya yağı ise alerjik reaksiyonlar göstermesine sebep olabilir. Dolayısıyla Cibau Yavru Köpek Maması ya da yetişkinler için olanların ikisinde de bu yan ürünlerin bulunması sağlıklı bir tablo çizmiyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir