Chicopee Köpek Maması hakkında biraz bilgi sahibi olmak istiyorsanız, mamayı mercek altında aldığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Chicopee Köpek Maması da diğer köpek mamaları gibi tercih etmek, en azından denemek isteyeceğiniz bir marka olabilir. Özellikle köpeklerinin belli dönemlerinde, hasta olduklarında ya da yaş aldıkça değişen mama alışkanlıkları karşısında köpek sahipleri sık sık farklı mamaları deneme eğilimine giderler. Bu süreçlerde denedikleri mamalar köpekleri tarafından yenmeye başladığında da doğru mamayı bulduklarını düşünürler. Ancak, durum o kadar basit değildir. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için gerekenler mamanın lezzetinden önce geliyor.

Et İçeriği Zengin Değil

Chicopee Köpek Maması et içeriği bakımından ne yazık ki hiç zengin değil. %15 oranında taze et içeriğine sahip bulunuyor. Taze et olarak belirtilmiş olmasından etin çiğ olduğu değil, brüt oranı anlamak gerekiyor. Çünkü %15 oranındaki taze et piştiği zaman su kaybeder ve oranında da küçülme olur. Bu yüzden oranın daha yüksek görünmesi sağlayan şey “taze” ibaresidir. Ancak pişmiş olsa bile bu oran köpek mamalarında bulunması gereken et içeriğinin çok azıdır.

Kümes Hayvanları Etine Dikkat Edin

Chicopee Köpek Maması kümes hayvanlarından elde edilen etin ne olduğu ve nasıl elde edildiğiyle ilgili bir açıklama bulundurmuyor. Bu ibare sağlıksız et olduğunun göstergesi sayılıyor. Başta hangi kümes hayvanlarından bahsedildiğini anlamak mümkün değil. Bununla birlikte kümes hayvanlarının sağlıksız olan taraflarının da bu kümeye dahil edilebilir olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı belirsizlik mamada kullanılmış olan kümes hayvanları yağı için de geçerlidir. Bunlar da bize proteinin hidrolize edilmiş protein olabileceğini gösteriyor. Yani, mama içinde yer alan protein bir hayvanın tüyü dahil her parçasının işlenmesiyle mamada yer alır. Bu da kesinlikle evcil hayvanların almaması gereken türde bir proteindir.

Tahıllar ve Fazlası

Chicopee Köpek Maması içinde bulunan tahıllar köpeğinize zarar verebilir. Tahıllar içinde bulunan selüloz köpekler tarafından gerekli enzimlere sahip olmadıkları için sindirilemezler. Bu da obezite gibi hastalıkların kapısını açar. Özellikle buğday alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Tahıllar kadar yan ürünler de can sıkıcı sağlık sorunlarına neden olabilir. Chicopee Köpek Maması içinde bulunan şeker pancarı küspesi de bu yan ürünlerden biridir. Aslından besleyici bir değer taşımamasına rağmen köpeğin dışkısının katılaşmasını sağladığı ve mamanın maliyetini düşürdüğü için bazı markalar tarafından tercih edilir.

Chicopee Köpek Maması denemeden önce içeriği hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre karşılaştırma ve kıyaslamayı yapabilirsiniz.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 2.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir