Her köpek koşmayı, oynamayı sevmez veya buna ihtiyaç duymaz. Köpek sahiplenmek isteyen bazı kişiler kendilerine huy olarak en uygun köpeği arıyorlar. Beraber koşup eğlenmek yerine bütün gün koltukta uyumak isteyebilecekleri bir köpek de seçenekler arasında. Bunun için en tembel köpekler listesini derledik. Yine de tüm köpek ırklarının yavrularının enerji dolu olacağını unutmayın. 

Bulldog

Bulldog’un tek bir görevi var: yanınızda oturmak! Bulldog bütün gün uyuyabilir. Ayrıca ailedeki tüm üyelerle iyi geçinir. İyi geçinmemesi için ekstra çaba harcamalısınız. Buna ek olarak bol bol horlar ve gaz çıkarır.

Tazı

Dünyanın en hızlı köpeği olabilir ama Tazı da en tembel köpeklerden birisi. Tabi isterseniz size yürüyüşlerde eşlik edebilecektir.

Basset Hound

Basset Hound veya türkçesi Base cinsi köpekler genelde kilometrelerce yürüyebilirler. Fakat gördükleri her şeyi koklamaya bayılırlar.

Bullmastiff

Bullmastif’ler çok fazla fiziksel aktiviteye ihtiyaç duymazlar ama sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. En önemli görevi TV izlemektir. Bullmastiff sizi ve ailenizi her ne pahasına olursa olsun koruyacağı için kendinizi TV izlerken güvende hissedebilirsiniz.

Chow Chow

Chow Chow atletik görüntüsüne rağmen egzersizlere, oyunlara ve fiziksel aktivitelere çok sıcak bakmazlar.

Shih Tzu

Shih-Tzu’lar kucakta (lapdog) taşımak için yetiştirildi. Tüyleri sonsuzluğa kadar uzanıyor.  Bu uzun tüylerle bir ormanda yürüyemeyeceğini çok rahat düşünebilirsiniz. Evin etrafında 1 tur atmak onlar için yeterli olacaktır.

Kategoriler: Genel

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir