Brit Care Köpek Maması uzun yıllardır piyasada olan bir başka marka köpek maması. Daha çok beyaz ambalajlı olan çeşidi ile tanınmış olsa da ürün gamını genişletmesi sayesinde daha fazla çeşidi de sıkça tüketilen mamalar arasında yer alıyor. Fiyat açısından çok daha uygun fiyata, Brit Care Köpek Maması kalitesine yakın mamalar bulabilecek olsanız da bazı açılardan bu marka diğerlerinden ayrılmayı başarıyor.

Tahıl İçeriği Makul Denebilir

Birçok marka mamalarının içeriğinde tahıl kullanıyor ancak bazıları tümüyle tahılsız olan çeşitleri de piyasaya sürüyor. Brit Care Köpek Maması da bunlardan biri. Ancak tahıllı olan çeşitlerine de baktığımız zaman bunun tolere edilmeyecek boyutlarda olmadığı görülüyor. Elbette, tümüyle tahılsız mamalar tercih etmek gerekse de tahıl oranları fiyat farkları ile göze alındığı takdirde köpeğiniz için daha makul bir seçenek aramak zorunda kalabilirsiniz. Brit Care Köpek Maması da tercihini bu yönde yapmak isteyenler için bir seçenek oluşturuyor. İçinde bulunan yalnızca pirinç bulunan Brit Care Köpek Maması en azından mısır gibi diğer tahıllara mamalarında yer vermiyor.

Ürün Gamı Açısından Ortalama

Lezzet açısından bakıldığında markanın somon, kuzu ve geyik etli çeşitleri olduğunu görüyoruz. Bu çeşitler içinde geyikli olan mamalarda hiç tahıl bulunmuyor. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi diğer mamalar pirinç barındırıyorlar. Bu yüzden tahıl konusunda katı kurallarınız varsa geyikli mamayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte eğer köpeğinizin obezite sorunları varsa Bit Care Köpek Maması çeşitleri arasında diyet olan ürünler de yer alıyor. Ürünlerini yalnızca lezzetler, tahıllı ve tahılsız olarak değil, aynı zamanda ırklar ve yaşlar olarak da ayırmış olduğunu hemen belirtelim.

Et İçeriği ve Zararlı Ürünler

Bit Care Köpek Maması yorumları et oranları açısından da köpek sahiplerini sevindiriyor. İçeriğinde %35 -40 arasında et içeriği barındırıyor mamalar. Bu yüzden de protein açısından zengin olduklarını söyleyebiliriz. Bununla birlikte maliyeti düşük ve köpeklerde sağlık sorunlarına yol açabilecek olan şeker pancarı küspesini de içeriyor. Başka bir zararlı madde bulunmuyor olsa da şeker pancarı küspesinin de köpekler için kulak iltihabı ve alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Bir olumsuz tarafı da 1 kg içinde 700 mg kadar yer alması gereken glucosamine değerinin 130 – 160 mg olarak yer almasıdır.

Bit Care Köpek Maması yine de ortalama için iyi bir tablo çizdiğinden denemeye değer olan markalar arasında yer alabilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum

Buket yılmaz · 25 Mart 2019 23:46 tarihinde

Bi arkadaşım önerdi, öyle başladım. Bizim çakal sevdi baya 😃 ama herşeyden önce bu kadar açıklayıcı olması bizi sevindirdi, bilgilendirdi.