Brit Care Köpek Maması kullanmış olanlar markanın bu serisi hakkında da bilgi sahibi olmak isteyeceklerdir. Siz denemeden, biz anlatalım.

Brit Care Carnilove Köpek Maması markanın diğer mamalarını denemiş olanlar tarafından kolayca denemeye açık bir ürün olabilir. Ortalamanın üzerinde sağlıklı içerik performansı sunan markanın diğer mamalarından sonra tahılsız ve protein değerleri yüksek bir mamayı denemek çok fazla kararsızlık gerektirmeyecektir. Ancak biz, bilenler kadar bilmeyenler için de markanın bu serisini incelemek istedik.

Sağlıklı Olduğu İçeriğinden Belli

Brit Care Carnilove Köpek Maması %65-70 oranların et içeriyor. Bu da köpeğinizin protein içeriğini alması için fazlasıyla yeterli bir oran oluşturuyor. Sadece bundan da ibaret değil; aynı zamanda %30 oranında da meyve ve sebze içeriyor. Bu sayede köpeğiniz doğal yollardan alması gereken vitamin ve mineralleri de alabiliyor.

Tahıl İçermiyor Olmasıyla Puanı Artıyor

Bunca protein içeriğinin arasına biraz da tahıl karıştığını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Brit Care Carnilove Köpek Maması hiç tahıl içermiyor. Mamanın en olumlu özelliklerinden birinin de bu olduğu şüphe götürmez. Bu sayede köpeğiniz her lokmada diyabetten kansere kadar birçok hastalık riskinden korunmuş oluyor. Bununla birlikte kimyasal ya da katkı maddelerinden de muaf olması da ayrıca güvenilir olmasını sağlıyor.

Olumsuz Bazı Yönleri Bulunuyor

Brit Care Carnilove Köpek Maması glucosamine ve chondroitin açısından ne yazık ki düşük değerlere sahip. Aslında bu bileşen köpeklerin sağlıklarında önemli bir rol oynuyor. Köpeklerin eklem gelişiminde önemli bir rol oynayan bu bileşenin mamalarda her 1 kg için 700 mg oranında yer alması gerekirken Brit Care Carnilove Köpek Maması bu bileşeni yalnızca 1 kg için 300 mg olacak şekilde sınırlandırmış. Bu takviyeye ihtiyaç duyan köpeklerin bunu mamadan almaları mümkün olmayacağı için dışarıdan ek olarak alması gerekiyor.

Koruyucu ve yapay maddelere yer vermeyen, karbonhidrat oranı açısından düşük, protein, vitamin ve mineral değerleri yüksek olan Brit Care Canilove Köpek Maması içeriği sevindirici olsa da ne yazık ki her bütçe için uygun bulunmuyor. Gramajının düşük olması ve fiyatının yüksek olmasından dolayı “pahalı mama” sınıfına girdiğini söyleyebiliriz. Yine de köpeğinizin sağlığını her şeyin üstünde tutuyor ve elinizden gelenin en iyisini yapmak istiyorsanız Brit Care Carnilove Köpek Maması’nı deneyebilirsiniz.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 4.6/5. Toplam 5 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum

Melda · 25 Mart 2019 20:07 tarihinde

Paylaşım İçin teşekkürler faydalı bilgiler var