Brekkies Köpek Maması sunduğu farklı seçenekler ile dikkat çekici olsa da fiyat ve performans açısından değerlendirildiği zaman çok da olumlu bir grafik çizmiyor. Farklı lezzetlerdeki mamaları farklı yaş ve ırklara göre ayrışma gösteriyor. Bununla birlikte içerik açısından büyük farklar barındırmıyor ve olumlu bir tabloya da sahip bulunmuyor. Siz de denemeden önce Brekkies Köpek Maması içinde bulunan içeriklere ve oranlarına bakmak isteyebilirsiniz.

Tahıl İçeriği Olumsuz Oranlarda

Brekkies Köpek Maması birçok diğer köpek maması gibi yüksek oranda tahıl içeriği bulunduruyor. %40 – 50 arasında tahıl bulunduran mamanın bu grafiği et içerikler için göstermesi gerekirdi. Yüksek oranda tahıl ihtiva eden mamalar köpeğinizin sağlığını olumsuz şekilde etkiler. Tahıllar, köpeklerin diyabet ve obezite gibi sağlık sorunları yaşamasına sebep olabilir.

Mısır ve Pirinç İçeriğinin Olması

Gluten barındıran mısır ve arsenik barındıran pirinç yüzünden de köpeğiniz olumsuz etkilenebilir. Bu besin köpeğinizin ihtiyaç duyduğu protein kaynakları arasında yer almaz. Mısırda bulunan gluten köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyebilecekken pirinç içinde yer alan arsenik yüzünden köpeğinizde akciğer kanseri gibi ciddi problemlerle karşılaşmanız mümkün olabilir.

Et Oranının Çok Düşük Olması

Brekkies Köpek Maması içeriklerine bakıldığı zaman %22-32 civarı et içerdiği ilk düşünülendir. Ancak bu oran “Et ve yan ürünleri” olarak geçtiği için aslında yalnızca sağlıklı et değil, et yan ürünleri olarak geçen ve hayvanların yenmesi uygun olmayan kısımlarını da içine alan bir içerik kümesinden bahsedilebilir. Bu oran pişmiş et oranı da olmadığı için bu miktardaki et pişirildiğinde su kaybedeceği için daha da azalır. Yani Brekkies Köpek Maması içinde hem sağlıksız hem de çok az miktarda et bulunmaktadır.

Bitkisel ve Hayvansal Yağlar İçermesi

Bu yağların sağlıklı olup olmadığına dair fikir verecek bir ibareye rastlanmıyor. Özellikle hayvansal yağlar her türlü durumdaki hayvandan elde edilmiş olabilir. Buna ne yazık ki hastalıklı ya da ötenazi yapılmış olan hayvanlar ve onların her türlü parçası da dahildir. Bu yüzden köpeğinizin sağlığını olumsuz olarak etkileyecek Brekkies Köpek Maması içerikleri arasındaki bir diğeri de budur.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir