Bozita Köpek Maması kullanmadan önce içeriği hakkında bilgi almak ve köpeğinizin sağlığı açısından nötr bir değerlendirmeyi öğrenmenizde fayda var. Aslında bunu ilk defa deneyecek olduğunuz tüm mamalar için yapmanız ileride köpeğinizde karşılaşabileceğiniz bazı sağlık sorunlarının önüne geçmenize ya da bu konuda bilinçlenmenize yardımcı olacaktır. Bu bağlamda Bozita Köpek Maması hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz.

Tahıl Oranı Yüksek

Birçok mamada karşılaşılan tahıl problemi Bozita Köpek Maması için de geçerli bulunuyor. Ne yazık ki mamadaki tahıl yüksek oranlarda yer alıyor. Maliyeti azaltmak amacıyla mamaların içine konan tahıllarda bulunan protein sanılanın aksine hayvanlardan alınacak olan proteine denk değildir. Hayvansal proteinin et yerine tahıllardan alınması köpeklerde böbrek taşı oluşumu gibi sorunlara yer açabilir.

Et Oranı Düşük

Özellikle Bozita Köpek Maması Naturals serisindeki et oranlarının ne kadar düşük olduğu hemen fark ediliyor. Üstelik ihtiva edildiği söylenen et miktarının pişirilmiş olmaması da dikkatinizden kaçmamalı. Çünkü çiğ et pişirildikten sonra dehidrasyona uğrar. Bozita Köpek Maması ise kurutulmuş et oranı vermediği için mevcutta belirtilen et oranı da söylenenden çok daha azını içeriyor olduğunu gösterir.

Glucosamine ve Chondroitin Oranı Yetersiz

Köpeklerin sağlıklı gelişimi için gerekli olan Glucosamine ve Chondroitin’e ait olan ideal oran her 1 kg mama için 700 mg’dır. Ancak bu oran da Bozita Köpek Maması içeriğinde olması gerekenden çok daha az miktarda yer alıyor. Köpeklerin eklem gelişiminde, eklemlerinin onarılmasında ve yenilenmesinde rol oynayan Glucosamine ve Chondraitin eksikliği köpeğinizde özellikle kalça problemlerinin ortaya çıkmasında rol oynar.

Pirinç Ve Mısır İçeriği Bulunuyor

Her ikisi de köpekler için sağlıksız olan bu iki tahıldan pirinç içinde bulunan arsenik miktarı mide ve akciğer kanseri gibi sorunlara rol oynayabilecek derecededir. Bunun yanı sıra mısır da pirinç gibi glisemik indeksi yüksek bir besin olduğu için sindirimi zordur. Dolayısıyla köpeğinizin mamayı sindirmesinde ve içerdiği gluten yüzünden başka sağlık sorunları yaşamasına sebep olabilir.

Hayvansal Proteinler ve Et Yan Ürünleri

Bu iki ibare de aklınıza ilk olarak yenilebilir hayvansal ürünleri ve onlardan elde edilen proteini aklınıza getiriyor olabilir. Ancak durum çok daha farklıdır. Hayvansal proteinler, hayvanların yenilebilir olmayan her türlü kısmından elde edilen proteinlerdir aslında. Bununal birlikte et yan ürünleri de kemik, gaga, tüy gibi aslında köpeğinize asla yedirmek istemeyeceğiniz içeriklerin tümüne verilen addır. Tüm bunlar da sağlıksız bir beslenmenin kapısını açar.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir