Bosch Köpek Maması geniş ürün gamı ve fiyat seçenekleri ile birçok köpek sahibi tarafından tercih edilmeye açık görünüyor. Ürün ve fiyat açısından sunduğu çeşitlilik bakımından çoğunluk bir kitleye hitap ediyor olsa da mama içinde bulunan bileşenlerin köpeğinizin sağlığı açısından dikkatle incelenmeye değer olduğu açıkça görülüyor.

Tahıl Oranının Yüksek Olması

Birçok diğer mama markasında olduğu gibi Bosch Köpek Maması yorumları da tahıl oranlarının yüksek olduğunu söylüyor. Bu doğru bir bilgi olmakla beraber netleştirmek gerekirse tahıl oranlarının et içeriği oranlarından yüksek olduğunu da eklemeliyiz. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi tahıl oranı yüksek olan mamalar ise obezite ve diyabet gibi hastalıkların kapısını açabiliyor.

Pirinç Oranı En Yüksek Olan Mamalardan

Bosch Köpek Maması çeşitlerinin hepsinde pirinç bulunuyor. Bu oranın %37.5’a kadar çıktığı da görülüyor. Bu da mama içindeki arsenik miktarının ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Hatta arsenik miktarı pirincin doğru bir şekilde ekilip biçilmemesine bağlı olarak da artabilir. Bu durum ise köpeğinizin akciğer ve mesane kanseri gibi hastalıklara yakalanmasına sebep olabilir.

Et Oranının Düşük Olması

Bosch Köpek Maması içeriğinde et içeriğinin yalnızca %20 olduğunu görüyoruz. Üstelik bu oran kurutulmuş et miktarı da değil. Mama içine katılacak olan et pişirildikten sonra %80 oranında su kaybeder. Bu da aslında mevcut et miktarının düşeceği anlamına gelir. Yani Bosch Köpek Maması içeriğindeki et miktarı pişirildikten sonra kaybedeceği su oranı da hesaplandığında aslında %20’nin altında kalıyor -ki bu çok düşük bir oran.

Karbonhidrat İçeriyor Olması

Karbonhidrat n bir mama içinde ne kadar çoksa köpeğiniz için de o kadar sağlıksız bir durum oluşturur. Çünkü köpeklerin karbonhidrata ihtiyaçları yoktur. Onların bünyesinde karbonhadrat üreten aminoasitler bulunduğu için kendilerine gereken karbınhidratı zaten üretirler. Bu durumda alacakları fazladan karbonhidrat ise onların bedeninde yağlanma oluşmasına sebep olacaktır.

Şeker Pancarı Küspesi ve Hayvansal Yağlar

Bosch Köpek Maması içeriğinde şeker pancarı küspesi de yer alıyor. Bunun köpeğiniz için hiçbir faydası olmadığı gibi işlevi yalnızca köpeğinizin dışkısını katılaştırmak ve maliyeti düşürmekten ibaret bulunuyor. Yanı sıra hayvansal yağlar da akıllarda soru işareti bırakıyor. Hayvansal yağlar ibaresi hayvansal yan ürünlerden elde edilen yağlardır. Bir hayvanın yenilebilir ya da yenilemez olan her kısmından elde edildiği anlamına gelebilir. Ne yazık ki bu sınıfa hastalıklı, ötenazi yapılmış hayvanlar da dahil bulunuyor.

Bosch Köpek Maması kullananlardan biri olmadan önce markanın bütçeniz için en uygun seçenekleri sunmasından çok içeriğinin kalitesine önem vermeniz köpeğinizin sağlığını koruyacaktır.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 1.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum

abidin bozkurt · 19 Nisan 2019 18:29 tarihinde

bu mamayı bir kere aldım inanın dünyanın en kötü maması adına aldanıp almayın köpeğiniz deri tüy dökümü hat safhaya çıkıyor kepek oluşumu başlıyor ve durumun düzelebilmesi mamayı değiştirdikten sonra 3 ayınızı buluyor sakın kullanmayın

    Arzu · 27 Haziran 2019 01:41 tarihinde

    Aksine bende cok memnunum .Ne deri problemi nede tuy problemi yasadim.Köpeğim istahla yiyor.