Bonnie Köpek Maması Migros gibi marketler zincirine sahip olan yerlerden, internetten ya da petshop ve veteriner kliniklerinden kolaylıkla bulabileceğiniz bilinir bir markadır. Yaş ve ırklara göre de çeşitlendirildiği için kendi köpeğiniz için yalnızca uygun olan lezzeti değil, uygun olan bileşenleri içeren çeşitleri de bulabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte içeriğine biraz daha yakından bakmak isterseniz sizin için hemen anlatalım.

Tahıl İçeriğinin Yer Alması

Bonnie Köpek Maması da birçok diğer köpek maması markası gibi tahıl içeriğine sahip bulunuyor. Buna ek olarak birçok diğer markadan da daha fazla miktarda ham selüloz barındırıyor. Selülozun sindirilmesi gereken enzimlere sahip olmayan köpekler için tahıl ve türevlerini içeren mamaların sakıncalarından her seferinde bahsetmiştik. Bu yüzden Bonnie Köpek Maması bu konuda pek de başarılı bir grafik çizmiyor.

Et İçeriğinin Doyuruculuğu

%20’nin üzerinde protein içeriğine sahip olsa da Bonnie Köpek Maması ideal et içeriği çizgisini yakalayabilmiş durumda değil. Bahsi geçen et içeriğinin detaylarına dair de yeterli bilgiye rastlanmıyor. Bu da kullanılan et içeriğini sağlayan hayvanların yenilebilir parçaları ile birlikte yenilemez olan parçalarının da mamaya dahil edilmiş olabileceği anlamına geliyor.

Pirinç İçerikli Çeşitleri

Glisemik indeksi yüksek olan pirinç köpeğinizin sağlığı açısından bir tehdit oluşturuyor. Ayrıca pirincin içinde bulunan arsenik de olumsuz bir rol oynuyor. Özellikle de gerekli ve doğru şekilde ekilip biçilmeyen pirinçlerde arsenik oranının arttığını düşünürsek pirinç içerikli mamaların köpeğiniz için hiç de sağlıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Vitamin Barındırıyor

Birçok mamada sadece bileşenlerin ihtiva ettiği kadar bulunan vitamin oranları Bonnie Köpek Maması içeriğinde göze çarpıyor. Köpeğiniz için gereken takviyenin mama içinde bulunması Bonnie Köpek Maması için olumlu olarak değerlendirilecek niteiklerden birini oluşturuyor. İçinde bulunan A, D, E vitaminleri köpeğinizins sağlıklı gelişiminde rol oynuyor.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
İlk oylayan sen ol!
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir