Bestpet Köpek Maması fiyat açısından dikkat çekici bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Özellikle satışını yapan bazı internet sayfalarının da indirimleri ile birlikte köpeğinizin beslenmesinde çok ekonomik bir alternatif olarak değerlendirilmeye alabilirsiniz. Buna rağmen mamalarının içeriğinin, köpeğinizin sağlığı göz önüne alındığında, fiyatlarındaki avantajlardan daha önemli olduğunu düşünürsek Bestpet Köpek Maması’nı denemeden önce hakkında biraz bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Tahıl İçeriği Yoğun

Bestpet Köpek Maması da birçok diğer köpek mamasında olduğu gibi tahıl bulunduruyor. İçinde bulunan tahıl miktarı köpekler açısından sorun yaratabilecek türdendir. Tahıllar içindeki selülozu sindiremeyen köpeklerin tahıl içerikli mamalar yüzünden obezite gibi sorunlarla başa çıkması gereken durumlar söz konusu olabilir. Bu yüzden mama içinde tahıl bulunması Bestpet Köpek Maması yorumları arasında negatif olarak yer alıyor.

Et İçeriğinin Yetersiz Oluşu

Köpeklerinizin proteini yüksek oranda alması gerekir. Protein içeriğin ideal oranı %50 ya da üzeridir. “Et ve et ürünleri” bulunanan Bestpet Köpek Maması içinde yer alan protein miktarı ise %25 civarındadır. Bu da her sağlıklı köpeğin yemesi gerektiği kadar günlük öğün içinde mamadan gereken protein ihtiyacını karşılamayacağı anlamına geliyor.

Hayvansal Ürünlerin Kalitesi

Gerek hayvansal içeriğin gerekse hayvansal yağın kalitesi mamaların niteliklerini büyük oranda etkiliyor. Bir mama içinde hayvansal içeriğin bulunması kullanılan hayvansal ürünün kalite kriterlerine sahip olmadığı anlamına gelmez. Ancak bu durum spesifik olarak belirtilmediği takdirde kuşku duymanız da gerekebilir. “Poultry” olarak geçen kümes hayvanları içerikli mamaları örnek vermek gerekirse içine konulan hayvansal içeriğin gaga, pençe, tüy gibi çok olumsuz ve yenilebilir olmayan parçaları da kapsayabileceğini söyleyebiliriz. Bu sebeple sağlıklı protein içerik köpek mamalarında aranması gereken özelliklerden biridir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 4.0/5. Toplam 2 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir