Benefit Köpek Maması fiyat – performans açısından ele alındığı zaman diğer mamalara göre çok daha uygun görünebilir. Birçok kuru mamanın ithal olması sebebiyle fiyatlarının yüksek oluşu, köpek sahiplerinin alternatif mama arayışları geçerli bir sebep oluyor. Bununla birlikte içerik olarak dikkatli bir inceleme yapıldığı zaman Benefit Köpek Maması hakkındaki düşüncelerin biraz daha sıkı bir elekten geçmesi gerektiği görülüyor.

Tahıl İçermesi

Birçok köpek maması markasında olduğu gibi Benefit Köpek Maması incelemesi yapıldığı zaman da içerikte tahıl olduğu görülüyor. Mamanın içinde bulunan %2.5 üzerindeki selüloz miktarı ne yazık ki köpeğinizin sağlıklı bir şekilde mamayı sindirmesi önünde bir engel. Birçok kere söylediğimiz gibi selülozu sindiren enzimler köpeklerde bulunmadığı için tahıl tüketmek kısa ya da uzun vadede köpeğinizde sağlık sorunlarının oluşmasına yol açabilir.

Et Oranlarının Düşük Olması

Birçok mama markasının incelemesinde kuru mamalar içinde bulunan protein miktarının önemini vurguladık. Köpeğiniz etçil bir canlı olduğu için sağlıklı beslenmesi için gereken proteini almalıdır. Bu oran ideal olarak %50 ve üzerinde seyretmelidir. Ancak, mama içinde bulunan proteinin nasıl elde edildiği de önemlidir. %40 oranında tavuk ve %4 oranında kuzu eti barındıran Benefit Köpek Maması yeterli oranda protein barındırmıyor.

Sağlıklı Protein İçermesi

Proteinin yalnızca yüzdesinin ortalama ya da üzerinde olması da yetmez. Aynı zamanda sağlıklı protein içermelidir. Bu da mama içinde hayvanların yenilebilir kısımlarından elde edilen etin varlığıyla ilişkilidir. Eğer etin içeriğine dair yeterince açıklama bulunmuyorsa mama içinde bulunan proteinin kaynağı olan et bir hayvanın gaga, kuyruk, pençe-pati gibi birçok yenilir olmayan kısımlarından da elde edildiği anlamına gelebilir.

Şeker Pancarı İçermesi

Her ne kadar kurutulmuş olduğu yazıyor olsa da şeker pancarı ne yazık ki hiçbir şekilde köpeğinizin sağlığı için olumlu bir içerik değildir. Köpeklerin dışkılarının katılaşmasını sağlamak amacı ile konuluyor ve mama marka sahipleri tarafından zararsız olarak nitelendiriliyor olsa da köpeklerde kulak iltihabı gibi sorunların ortaya çıkmasına yol açar.

Benefit Köpek Maması yorumları genel olarak mamanın fiyat – performans açısından uygun olduğunu gösterse de içerik konusunda ne kadar tatmin edici olduğunu bir kere daha düşünmek gerekebilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 3.0/5. Toplam 1 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir