Artemis Köpek Maması fiyatları performansı ile karşılaştırıldığında köpek sahipleri tarafından tercih edilebilir görülüyor. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde birinci rolü oynayan mamalar konusundaki kriterlerinizde mamanın içeriği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak önemli olabilir. Bu yüzden daha uygun olmasından daha sağlıklı olup olmadığını değerlendirmeniz köpeğinizde meydana gelebilecek sağlık sorunlarının, başta manevi olmak üzere maddi kayıpların da önlenmesine yol açacaktır. Bu yüzden Artemis Köpek Maması için değerlendirmeye geçelim.

Vitamin ve Mineraller Önemli

Artemis Köpek Maması başta Omega 6 açısından zengin olması sayesinde köpeğinizin sağlığına olumlu bir katkıda bulunuyor. Mamaların içinde yer alan vitamin ve minerallerin de köpeğinizin beslenmesi açısından önemli bir görevi olduğu düşünülürse Omega 6’nın faydasına sahip bir mama olması Artemis Köpek Maması için artı puan oluyor.

Zararlı Bileşenler Var mı?

Artemis Köpek Maması içinde soya, pancar küspesi ya da “hayvansal ürünler”adı altında geçen sağlıksız yan ürünleri de içermiyor. Zararlı olan birçok bileşenden yoksun bulunuyor. Bununla birlikte domates posası içeriğinde yer alıyor. Bu bazı köpek dostlarımızın alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir. Ancak ortalama ile kıyaslandığında Artemis Köpek Maması içeriğinde köpeğinizi olumsuz etkileyecek birçok zararlı bileşenin de yer almadığı görülüyor.

Tahıl Oranlarını Bilelim

Artemis Köpek Maması içinde mısır kullanılmıyor. Akdarı, arpa, kahverengi pirinç ve pirinç Artemis yavru köpek maması da dahil olmak üzere bütün mamalarında bulunuyor. Mısır bulunmuyor olması bir artı olsa da pirinç yer alması biraz sakınca yaratıyor. Pirincin glisemik indeksi yüksek olduğu için obezite gibi sorunların kapısını açabilir.

Diğer İçerikler

Artemis Köpek Maması havuç, elma, yabanmersini, bezelye gibi sebze ve meyveleri de bulunduruyor. Bununla birlikte içinde bütün yumurta değil, sadece yumurta yer alıyor. İçinde tek bir et çeşidi bulunmuyor. Birçok marka gibi Artemis Köpek Maması da et olarak farklı lezzetlerin olduğu çeşitlilik sunuyor. Bunlar arasında da tavuk, hindi, somon ve ördek bulunuyor.

Genel olarak ortalamayı yakalamış olan Artemis Köpek Maması köpeklerinizin beslenmesinde birçok mamadan daha sağlıklı bir tercih olabilir. Ancak buna rağmen daha fazla bilinir olan markaların güvenilirliği ve fiyatları ile karşılaştırıldığı zaman gözünüze biraz pahalı görünebilir.

Puanına İhtiyacımız Var

Tıkla ve sende oyla!
Puan: 4.0/5. Toplam 2 oy.
Lütfen Bekleyin...

Siz de bu konu hakkındaki
yorumunuzu eklemeyi unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir